Zavřít reklamu

Již přiští týden představí společnost Apple na své každoroční konferenci WWDC nové operační systémy Applu, mezi nimi také iPadOS 15. Jako majitelka iPadu se na příchod nové aktualizace samozřejmě těším, a je také hned několik funkcí, které bych u tohoto systému uvítala. Zde jsou tedy 4 funkce, které chci od iPadOS 15.

Režim více uživatelů

Vím, že příchod zrovna této funkce je ze všech nejméně pravděpodobný, určitě ale nejsem jediná, kdo by u iPadu uvítal možnost přepínaní mezi více uživateli. Na rozdíl třeba od iPhonu nebo Apple Watch jsou iPady často zařízením, které sdílí celá rodina, proto by dávalo smysl, aby měly možnost nastavení několika uživatelských účtů, mezi kterými by bylo možné přepínat přímo ze zamčené obrazovky tabletu.

Složky na ploše

Nativní Soubory jsou skvělá aplikace, se kterou se dá výborně pracovat jak na iPhonu, tak i na iPadu. iPad ale vzhledem ke své velikosti a podpoře periferií, jako je myš nebo klávesnice, nabízí také bohatší možnosti práce se soubory. Proto by bylo skvělé, kdyby operační systém iPadOS 15 nabídl možnost umístění složek se soubory přímo na plochu, kde by bylo snazší s nimi pracovat.

Widgety na ploše

Widgety na ploše iPhonu jsem s příchodem operačního systému iOS 14 uvítala s velkým nadšením. Podporu pro widgety aplikací sice nabídl také operační systém iPadOS 14, v tomto případě lze ale widgety umisťovat pouze do zobrazení Dnes. Věřím, že Apple má své důvody, proč neumožnil umisťování widgetů na plochu iPadu, přesto bych ale tuto možnost uvítala coby jednu z novinek v iPadOS 15. Podobně jako u iOS 14 by Apple mohl také u iPadOS 15 zavést bohatší možnosti práce s plochou, jako je třeba možnost skrývání ikonek aplikací nebo správu jednotlivých stránek plochy.

Aplikace z iOS

iPhony i iPady mají řadu aplikací společných, jsou ale nativní iOS aplikace, které jistě řada majitelů iPadů na svých tabletech postrádá. Nejedná se zdaleka jen o nativní Kalkulačku, kterou lze nahradit některou z alternativ třetích stran, stažených z App Storu. Operační systém iPadOS 15 by mohl uživatelům přinést například aplikace Watch, Zdraví nebo Aktivita.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více