Zavřít reklamu

Apple Watch jsou bezesporu perfektní zařízení, které kromě zdravotních funkcí a měření sportovních aktivit nesmírně ušetří čas při komunikaci. Věděli jste ale, že díky aplikacím třetích stran můžete mít na vašem zápěstí poznámky, materiály do školy nebo třeba i váš školní rozvrh? Po historicky nejdelších koronavirových prázdninách právě začíná školní rok a my jsme si pro vás při této příležitosti připravili 5 skvělých aplikací, které jsou vhodné především pro studenty.

Drafts

Aplikace Drafts by se dala označit za jakýsi hybrid mezi poznámkovým blokem a textovým editorem. Po otevření na vašem iPhonu či iPadu se totiž okamžitě zobrazí textové pole, do kterého můžete zapisovat, máte zde ale také mnoho specifických možností – například práce se značkovacím jazykem Markdown, zkopírování naformátovaného textu v klasické podobě nebo jako HTML a mnoho dalšího. Aplikace pro hodinky umožňuje vytváření dokumentů a prohlížení již vytvořených, dále můžete přidávat k textu různé značky. Pokud jste zvyklí pracovat spíše na Macu, nemusíte se obávat, Drafts je dostupný i pro macOS. Kromě verze zdarma si můžete předplatit Drafts Pro za 49 Kč měsíčně nebo 509 Kč ročně, mnohým z vás ale bude bohatě stačit právě verze zdarma, která nabízí funkcí opravdu dostatek.

Noted․

Pokud hledáte minimalistický zápisník s mnoha funkcemi navíc, tak je Noted. tím pravým ořechovým. Po otevření na iPhonu či iPadu se objeví přehledné rozhraní, ve kterém stačí vytvořit složky a do nich přidávat poznámky. Do samotných poznámek můžete vkládat obrázky, videa a všemožné přílohy, formátovat text nebo pracovat s Apple Pencil. Každou složku navíc jedním kliknutím přidáte do Zkratek a pro její otevření můžete použít Siri. Největší výhodou aplikace ale je, že umožňuje pořizovat nahrávky, kdy si v reálném čase označíte časové úseky přednášejícího a po dokončení nahrávky se v nich můžete pohybovat. Poslední zmíněnou funkci navíc využijete i na vašem zápěstí a nahrávky se samozřejmě synchronizují přes iCloud. Základní verze je zdarma, po předplacení Noted+ za 349 Kč ročně nebo 39 Kč měsíčně získáte možnost rychlého exportu nahrávek z Apple Watch, lepší kvalitu zvuku, přeskakování tichých míst a obrovské množství dalších funkcí. Myslím, že u této aplikace se předplatné více než vyplatí. Osobně Noted․ používám jako svůj primární zápisník do školy.

MiniWiki

Jak už název napovídá, s aplikací MiniWiki získáte možnost prohlížení Wikipedie na vašem zápěstí. To se hodí zejména tehdy, kdy chcete rychle zjistit různé informace. Kromě vyhledávání a čtení nabízí aplikace seznam těch nejčtenějších článků. Po pořízení Pro verze získáte možnost stahování do offline podoby nebo relevantní články na základě vaší lokality, přičemž máte na výběr z několika různých tarifů.

Class Timetable

S novým školním rokem se každému studentovi mění rozvrh, což alespoň v prvních dvou týdnech představuje nemalé problémy. Student musí neustále sledovat, jakou má zrovna hodinu a do které třídy se má přesunout. S tímto pomůže Class Timetable, do které stačí všechny údaje zadat. Aplikace je jak pro iPhone a Apple Watch, tak samozřejmě i pro iPad a Mac, takže i ze svého pracovního nástroje můžete vše bez problému sledovat.

Microsoft Translator

Mít po ruce překladač se vždy hodí a asi nejrozšířenější je ten od Googlu, klient pro Apple Watch však zatím chybí. S poměrně povedeným však přichází Microsoft a řekl bych, že o moc horší výsledky než ten od Googlu nepodává. Verze pro Apple Watch umožňuje kromě překladů jednotlivých slov a vět přeložit i konverzaci, což je jistě skvělá vychytávka, kterou oceníte ve chvíli, kdy se potkáte s cizincem a jeho rodilý jazyk neovládáte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více