Zavřít reklamu

Diktafon je skvělou nativní aplikací, kterou můžete využívat prakticky na všech operačních systémech od Applu. Prostřednictvím Diktafonu můžete pořizovat nahrávky o různé stopáži, upravovat je, přejmenovávat a sdílet. V dnešním článku vám představíme pět užitečných tipů a triků, které při práci s nativním Diktafonem určitě využijete. Některé tipy mohou fungovat pouze v betaverzi iOS 15.

Změna rychlosti přehrávání

Při poslechu zvukových nahrávek v nativním Diktafonu nemusíte být nutně odkázáni jen na výchozí rychlost přehrávání. Pokud chcete přehrávání zpomalit nebo naopak zrychlit, klepněte v seznamu záznamů na požadovaný záznam. Na levé straně klepněte na modrou ikonku s posuvníky a v kartě Volby na posuvníku upravte rychlost přehrávání.

Změna délky záznamu

Nativní Diktafon na iPhonu nabízí také funkci oříznutí záznamu a tím pádem také zkrácení jeho délky. V seznamu záznamů klepněte na požadovaný záznam a poté napravo od jeho názvu klepněte na ikonku tří teček v kroužku. Zvolte Upravit záznam, vpravo nahoře klepněte na ikonku ořezu a poté upravte délku záznamu.

Vytváření složek

Zvukové záznamy v nativním Diktafonu na vašem iPhonu můžete také pro lepší přehled třídit do složek. V pravém dolním rohu hlavní obrazovky aplikace Diktafon klepněte na ikonku složky. Poté stačí jen pojmenovat nově vytvořenou složku a uložit ji. Pokud budete chtít do nové složky přesunout některý z vašich záznamů, klepněte v seznamu na jeho název, napravo od názvu klepněte na ikonku tří teček v kroužku a v menu zvolte Přesunout do složky.

Smazání záznamu

Způsobů, jak v nativním Diktafonu vymazat vybraný záznam, je více. Jednou z možností je v seznamu jednoduše odsunout panel s daným záznamem směrem doleva a klepnout na ikonku odpadkového koše. Další možností je klepnout na daný záznam a poté opět klepnout na ikonku odpadkového koše.

Vylepšení záznamu a přeskakování ticha

Zvukové záznamy můžete v nativním Diktafonu na iPhonu také snadno a rychle vylepšit, případně nastavit přeskakování ticha. Pro vylepšení záznamu nebo přeskočení ticha nejprve klepněte na jeho název a poté napravo dole klepněte na ikonku posuvníků. Zde poté stačí jen aktivovat položky Přeskakovat ticho a Vylepšit záznam.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.