Zavřít reklamu

Mac je sám o sobě skvělým počítačem, který toho hodně dokáže. Podstatnou zásluhu na tom, že se nám s Macy tak dobře pracuje, má i operační systém macOS. V dnešním článku si ukážeme několik tipů a triků, díky kterým se vám v Big Sur bude pracovat ještě příjemněji.

Lepší přístup k prvkům ovládání

Jednou z novinek, které přinesl operační systém macOS Big Sur, je nové Ovládací centrum. Jeho ikonka se nachází nalevo od ikonky Siri v pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu. Najdete zde prvky pro ovládání jasu displeje, klávesnice nebo přehrávání. Pokud se vám ale nechce klikat na Ovládací centrum pokaždé, když chcete pracovat s některým z jeho prvků, můžete položky z Ovládacího centra za pomoci funkce Drag & Drop jednoduše přetáhnout na horní lištu.

Memoji na Macu

Pokud si libujete v posílání Memoji, vězte, že již nějakou dobu nejsou jen výsadou operačních systémů iOS a iPadOS, ale že je můžete posílat také z Macu. Spusťte na svém Macu nativní aplikaci Zprávy a vedle textového pole klikněte na tlačítko pro aplikace. Vyberte samolepky Memoji, a poté už jen buďto vyberte požadovanou samolepku, nebo jednoduše vytvořte úplně novou.

Oznamovací centrum

V Oznamovacím centru přibyly s příchodem operačního systém macOS Big Sur také widgety. Podobně jako na iPhonu můžete i na Macu snadno ovládat jejich velikost. Kliknutím na datum a čas otevřete Oznamovací centrum. Pravým tlačítkem myši klikněte na vybraný widget, a poté stačí už jen přizpůsobit jeho velikost.

Ovládejte notifikace

S Oznamovacím centrem souvisí i náš druhý tip. Pokud chcete přizpůsobit notifikace, klikněte v pravém horním rohu obrazovky vašeho Macu na datum a čas a aktivujte tak Oznamovací centrum. Pravým tlačítkem myši klikněte na vybranou notifikaci a poté stačí už jen přizpůsobit způsob notifikací tak, aby vám plně vyhovoval. Kliknutím na Předvolby oznámení můžete provést další přizpůsobení.

Deaktivujte přepínání AirPodů

Apple loni u svých AirPodů představil užítečnou funkci, která zajišťuje automatické přepínání sluchátek k jednotlivým zařízením. Někdy ale přepojení AirPodů z iPhonu na Mac nemusí fungovat tak, jak by mělo, občas se může stát, že se AirPody nebudou “chtít” přepnout zpět na váš Mac. Pokud chcete přepojování deaktivovat, klikněte na ikonku Bluetooth na horní liště. V menu zvolte Předvolby pro Bluetooth a deaktivujte automatické přepojování.

.