Zavřít reklamu

Každý si na svém počítači zajisté chce chránit své bezpečí i soukromí. V Applu jsou si těchto potřeb uživatelů velice dobře vědomi, a proto se snaží uživatelům s každou další aktualizací svých operačních systémů nabízet v tomto směru nové funkce. Jakým způsobem můžete své soukromí a bezpečí ochránit v operačním systému macOS Monterey?

Přehled o mikrofonu

Součástí operačního systému macOS Monterey je kromě jiného také Ovládací centrum. V něm můžete nejen jednoduše a rychle ovládat přehrávání, hlasitost nebo třeba síťové připojení vašeho Macu, ale také snadno zjistit, které aplikace používají mikrofon. Na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu se zobrazí oranžový indikátor, který značí, že je mikrofon vašeho Macu právě aktivní. V samotném Ovládacím centru pak můžete snadno zjistit, která z aplikací mikrofon používá.

Chránit aktivitu v Mailu

Nových funkcí pro lepší ochranu soukromí se s příchodem operačního systému macOS Monterey dočkala také nativní aplikace Mail. V této aplikaci můžete nyní nově využít funkci, které zabrání druhé straně zjistit podrobnosti o tom, kdy jste otevřeli její e-mailovou zprávu nebo jak jste s ní naložili. Pro aktivaci funkce Chránit aktivitu v Mailu spusťte na vašem Macu nativní Mail a poté na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Mail -> Předvolby, kde v horní části okna předvoleb kliknete na kartu Soukromí. Zde pak už jen stačí zaškrtnout funkci Chránit aktivitu v Mailu.

Soukromý přenos

Předplatitelé služby iCloud+ mohou na svém Macu s macOS Monterey využít také funkci s názvem Soukromý přenos. Tato užitečná funkce uživatelům zajistí například to, že provozovatelé webových stránek nebudou moci zjistit detaily o jejich poloze nebo aktivitě na webu. Funkci Soukromý přenos mohou předplatitelé iCloud aktivovat v Předvolbách systému -> Apple ID -> iCloud.

HTTPS v Safari

Spolu s představením operačního systému macOS Monterey zavedla společnost Apple také jedno sympatické opatření v rámci webového prohlížeče Safari. Ten nyní u webů, které podporují protokol HTTPS, automaticky provede upgrade nezabezpečeného HTTP na zabezpečené HTTPS, a došlo také k vylepšení funkcí prevence sledování.

Funkce Skrýt e-mail

Dalším způsobem, jak můžete v macOS Monterey ještě více ochránit své soukromí, je aktivace funkce s názvem Skrýt můj e-mail, která se nově ještě více rozšířila, a nyní ji můžete využívat i mimo aplikace s podporou Apple ID. Funkci Skrýt e-mail můžete aktivovat v Předvolbách systému -> Apple ID -> iCloud, a stejně jako Soukromý přenos je i tato funkce k dispozici pro předplatitele služby Cloud+.

skrýt můj email macos monterey
.