Zavřít reklamu

Dnešní den je mimo jiné také dnem vydání oficiálních verzí nových operačních systémů od Applu se spoustou novinek a vylepšení. Pokud se i vy chystáte na své iOS zařízení nainstalovat nový iOS 15, můžete po jeho úspěšné instalaci rovnou vyzkoušet naši dnešní várku pěti tipů a triků, které rozhodně stojí za to.

FaceTime s non-Apple uživateli

Mezi novinky, které přináší operační systém iOS 15, patří kromě jiného také možnost pořádat FaceTime hovory i s lidmi, kteří nevlastní Apple zařízení. Stačí spustit nativní aplikaci FaceTime a klepnout na Vytvořit odkaz. Pojmenujte vytvořenou skupinovou konverzaci a poté stačí už jen daný odkaz sdílet obvyklými způsoby.

Připnutí zpráv a odkazů

Určitě se i vám někdy stalo, že jste ve zprávě obdrželi zajímavý odkaz nebo fotografii, ale v danou chvíli jste si obsah nemohli otevřít a pořádně s ním pracovat. V iOS 15 získáte konečně možnost tento obsah připnout, abyste jej pak mohli snadno a rychle použít ve chvíli, kdy na to budete mít čas. Dlouze stiskněte obsah, který chcete připnout, a v menu klepněte na Přišpendlit. K přišpendlenému obsahu se můžete vrátit tak, že klepnete na jméno kontaktu a v kartě zamíříte do sekce Přišpendlené.

Více detailů o fotografiích

V operačním systému iOS 15 nově najdete také mnohem obsáhlejší informace o fotografiích ve fotogalerii vašeho iPhonu. Zde je postup ke zjištění těchto údajů opravdu velice jednoduchý – stačí jen pod vybranou fotografií klepnout na a poté si můžete prohlédnout veškeré informace, případně je upravit dle potřeby.

Přizpůsobení stránek plochy

Mezi novinky v operačním systému iOS 15 patří režim Soustředění. V rámci tohoto režimu můžete přizpůsobit nejen notifikace, ale také stránky plochy. Pokud například nastavíte soustředění na práci, můžete si po dobu trvání tohoto režimu deaktivovat stránky plochy, na kterých se nachází ikonky aplikací sociálních sítí. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Soustředění. Vyberte režim, který chcete upravit, v sekci Volby klepněte na Plocha, aktivujte položku Vlastní stránky a vyberte požadované stránky plochy.

Koláže fotografií ve Zprávách

Pokud někomu budete z vašeho iOS zařízení s operačním systémem iOS 15 posílat více fotografií najednou, zobrazí se mu na displeji v mnohem lepší a efektnější podobě. Vy pro to nemusíte podnikat žádné komplikované kroky navíc, stačí jen do přílohy zprávy nahrát po klepnutí na ikonku nativních Fotek požadované fotografie.

.