Zavřít reklamu

Od začátku týdne vydal Apple každý den jeden nový produkt. Obecně se tak předpokládalo, že dnes odpoledne zamíří do prodeje také dlouho očekávaná AirPower. Debut bezdrátové nabíječky se však nakonec nekonal. Nicméně příchod AirPower je bezesporu již za rohem, což nyní potvrdil i nový, oficiální snímek podložky umístěný na stránkách Applu.

Spolu se včerejší premiérou druhé generace AirPods aktualizovala společnost i příslušnou sekci, kde o nových sluchátkách shrnuje veškeré informace. Při aktualizaci ale zmizela ze stránky poslední zmínka o AirPower a spolu s ní i jediná dostupná fotografie, která vyobrazovala AirPods spolu s iPhonem X umístěné právě na bezdrátové podložce. Nicméně na australské verzi webu si Apple do zdrojových kódů schoval novou fotografii nabíječky, kterou dnes objevil Michael Bateman.

Nový snímek je o poznání aktuálnější než ten předchozí a potvrzuje nám, že Apple uvede AirPower v nejbližší době. Spolu s novými AirPods je totiž na fotografii zachycen iPhone XS, tedy nejnovější telefon v nabídce Applu. Zůstává i speciální rozhraní, které se na displeji zobrazí právě při položení telefonu na podložku spolu s dalším zařízení. Právě s funkcí, která umožní iPhonu skrze speciální software v podložce kontrolovat stav nabití ostatní produktů, měli inženýři při vývoji údajně problém.

Blížící se začátek prodeje AirPower potvrzují také kódy v iOS 12.2. Z těch se dokonce dozvídáme další podrobnosti, jak bude podložka fungovat a že primárním zařízením pro kontrolu úrovně nabití ostatních produktů bude právě iPhone, konkrétně model s největším displejem. AirPower by tak svou premiéru mohla odbýt na pondělní Keynote, kde Apple mimo jiné představí i novou streamovací službu. Do prodeje by pak podložka mohla zamířit začátkem dubna, možná dokonce už příští týden.

airpower apple
.