Zavřít reklamu
iWant

AirPower prý konečně dostala zelenou. Do prodeje by měla zamířit už brzy

iWant

Ačkoli Apple nestihl AirPower uvést na trh v roce 2018, jak původně sliboval, zdá se, že to se svou bezdrátovou nabíječkou nevzdal. Ba naopak, podle nejnovějších zpráv zamířila AirPower konečně do výroby a tudíž by se brzy měla objevit i na pultech obchodů.

Jak uvádí zahraniční server ChargerLAB, který cituje své ověřené zdroje z dodavatelských řetězců, Apple právě v těchto dnech dal čínské firmě Luxshare Precision zelenou k zahájení výroby AirPower. Ke zmíněnému dodavateli by se měl připojit světoznámý Pegatron, který bude do výroby nabíječky také zapojen.

Aktualizace: Server ChargerLAB později doplnil, že Pegatron začne s výrobou AirPower od 21. ledna. Podložka by podle nových informací měla uvnitř disponovat třemi vrstvami cívek.

Podle zdrojů by se AirPower měla začít prodávat poměrně brzy. Právě tato informace jde ruku v ruce s tvrzením nejvěrohodnějšího Apple analytika Ming-Chi Kua, který už v říjnu minulého roku prohlásil, že podložka by si měla svůj debut na trhu odbýt v prvním čtvrtletí roku 2019. Před dvěma týdny pak známý vývojář Steve Troughton-Smith na Twitteru uvedl, že Apple už podle všeho překonal všechny výrobní problémy a AirPower by tak měl zákazníkům nabídnout co nevidět.

Právě spolu korespondující informace od tří na sobě nezávislých zdrojů dávají poměrně značnou naději, že AirPower je skutečně již za rohem.

AirPower má být schopná nabíjet až tři zařízení současně, a to včetně Apple Watch a AirPods s novým pouzdrem, jež by se nejspíš mělo začít prodávat spolu s podložkou. U AirPower navíc nemělo záležet na tom, kam konkrétně jednotlivá zařízení umístíte – nabíjení by zkrátka fungovalo všude a při maximálním výkonu. Jenže právě zde Apple narazil na problém.

Podle dostupných informací se Applu se při vývoji své revoluční bezdrátové nabíječky nepodařilo přijít na způsob, jak zabránit přehřívání, jež následně snižuje efektivitu nabíjení. Problémem bylo ale nejenom extrémní zahřívání podložky jako takové, ale také nabíjených zařízení. Vnitřní konstrukce je totiž založena na kombinaci několika se překrývajících cívek a právě to byl pro Apple kámen úrazu.

Je otázkou, zdali se tedy inženýrům podařilo všechny neduhy odstranit nebo museli ustoupit ke kompromisu a omezit tak některé funkce. Pokud ale Apple zachoval všechny vlastnosti nabíječky tak, jak prezentoval předminulý rok v září, pak bude AirPower ve své kategorii jedinečná.

Prvotní koncept AirPower v rukou zahraničních novinářů:

Zdroj: Macrumors