Zavřít reklamu

Pro fanoušky operačního systému Android a značky Samsung přišel před několika dny jeden ze dvou vrcholů tohoto roku. Jihokorejská společnost představila letošní vlajkovou loď s označením Galaxy S10 a dle prvních ohlasů stojí opravdu za to. Krátce po vydání se začaly objevovat první recenze a testy, mezi které patří i srovnání kvalit fotoaparátu proti největší konkurenci, kterou je bezpochyby iPhone XS.

Jeden takový srovnávací test vyšel na serveru Macrumors, kde proti sobě postavili Samsung Galaxy S10+ a iPhone XS Max. Jak to dopadlo se můžete podívat na obrázcích, a nebo také na videu, které najdete níže v článku.

Redakce serveru Macrumors celý test propojila s tipovací soutěží, kdy na Twitter postupně umísťovala obrázky focené oběma modely, avšak bez uvedení informace o tom, který telefon vyfotil který snímek. Uživatelé tak mohli tipovat a především hodnotit kvalitu obrázků bez toho, aniž by byli ovlivněni znalostí svého „oblíbence“.

Testovací sada obrázků byla složena z celkem šesti různých kompozic, jež měly simulovat odlišné podmínky a objekty focení. Obrázky byly sdíleny tak, jak je telefon vyfotil, bez žádných doplňujících úprav. Galerii si můžete prohlédnout výše a porovnat, jestli lépe fotí telefon označený jako A, nebo model označený jako B. Subjektivní výsledky jsou vyrovnané, v některých scénách vítězí model A, v jiných B. Čtenáři serveru tak jednoznačného favorita najít nemohli, ani já osobně nemohu říci, že jeden z telefonů je ve všech ohledech lepší, než ten druhý.

Pokud jste se do galerie podívali, za písmenem A se schovává iPhone XS Max, za písmenem B pak nový Galaxy S10+. iPhone si subjektivně lépe poradil s portrétovým snímkem postavy, stejně jako nabídl o něco lepší dynamický rozsah u kompozice města s oblohou a sluncem. Samsung naopak lépe zvládl focení cedule, bokeh efekt u hrníčku a širokoúhlý záběr (díky přítomnosti ultra široké čočky).

Co se týče videa, kvalita je u obou modelů takřka totožná, z testu však vyšlo najevo, že Galaxy S10+ disponuje o něco lepší stabilizací obrazu, proto má v přímém porovnání trochu navrch. Závěr tedy necháme na vás. Obecně však můžeme být rádi za to, že rozdíly mezi jednotlivými vlajkovými loděmi nejsou nikterak markantní a ať už sáhnete po iPhonu, Samsungu nebo třeba Pixelu od Googlu, ani v jednom případě nebudete z kvality fotografií zklamání. A to je přece super.

.