Zavřít reklamu

Prakticky všechny nové produkty, které včera Apple představil na své jarní Keynote, nové barevné varianty iPhonů 13 zastíní. Je zde ale jeden zajímavý fakt, se kterým společnost mění své zvyklosti. U základní řady iPhonů 13 jsme zelenou vlastně čekali, ale to, že přijde i na řadu 13 Pro v alpsky zelené, je jisté překvapení. 

Jaro je termínem, kdy Apple představuje zejména iPhony SE. V případě 1. generace se tak stalo v březnu roku 2016, v případě 2. generace pak v dubnu 2020. Na jaře jsme se také obvykle dočkali i červené (PRODUCT)RED verze aktuálního iPhonu, když ještě nebyla tato barva zařazena do stálé nabídky. Loni nám Apple také ukázal fialový iPhone 12 a 12 mini.

iphone 12 fialový ijustine

Včera tak bylo hned několik poprvé. Nejen že jsme se dočkali zelené barvy u iPhonů 13 a 13 mini, ale právě i té alpsky zelené u iPhonů 13 Pro a 13 Pro Max. Je to tedy vůbec poprvé, kdy Apple rozšířil barevné portfolio i u svých profesionálních telefonů, i když to není poprvé, kdy máme v této řadě čest se zelenou barvou. Poprvé jsme se ale také dočkali toho, že Apple s novou barvou iPhonu představil i nějakou novou jeho generaci telefonu společnosti.

Je zde doba zesvětlování 

iPhony XS (Max) byly ještě v obligátním triu barev, tedy stříbrné, vesmírně šedé a zlaté. Když společnost o rok později představila řadu 11 Pro, tedy první profesionální řadu iPhonů, měli jsme na výběr ze čtyř jejích barev, kdy právě ke klasickému triu přibyla i půlnočně zelená. iPhony 12 Pro už vyměnily vesmírně šedou za grafitově šedou, hodně se změnil i nádech zlaté barvy, i když pořád byla jako zlatá označována. Místo půlnočně zelené nicméně přišla tichomořsky modrá, aby ji Apple v iPhonech 13 Pro zesvětlil na horsky modrou.

Dosud jsme tedy měli vždy jen čtyři barevné varianty modelů Pro, což se nyní změnilo. I u této zelené se ale vlastně jen zesvětlovalo. Společnost s novými barevnými variantami představila i patřičné tapety, které s novým vzhledem iPhonů ideálně ladí. Vycházejí z původních designů tapet, jen jsou patřičně přebarveny. S vydáním iOS 15.4, které je naplánované na příští týden, by ale měly být k dispozici i všem stávajícím majitelům iPhonů 13 potažmo 13 Pro.

iPhone SE 3. generace je zbytečně při zemi 

Je vidět, že se barevné kombinace uživatelům líbí, jinak by Apple přidal barvu opět jen základním modelům. Na druhou stranu je poměrně zvláštní, že se u nového iPhonu SE 3. generace pořád drží při zemi. Je tedy pravda, že zde černou nahradila temně inkoustová a bílou naopak hvězdně bílá, ale pokud společnost očekává od svého nejlevnějšího iPhonu prodejní hit, mohla jeho prodeje podpořit poutavějšími barvami. (PRODUCT)RED červená zůstala. I zde by ta zelená ale vypadala velice líbivě, stejně jako třeba citronově žlutá nebo meruňková, které nám společnost ukázala s novými jarními kryty iPhonů 13 a řemínky k Apple Watch. 

.