iWant

Apple Pay startuje v Německu. Další na řadě má být Česko

iWant

Apple Pay přichází do Německa. Vstup platební služby na německý trh dnes ráno oznámily tamní bankovní instituce, ke kterým se později přidal i samotný Apple. Společnost už totiž na svých oficiálních stránkách zpřístupnila konkrétní sekci, kde informuje o podpoře Apple Pay ze strany německých bank i obchodů.

Německo se tak po Polsku stává druhou sousední zemí České republiky, která platební službu od Applu podporuje. Plány ohledně spuštění Apple Pay na německém trhu poprvé oznámil Tim Cook v červenci během oznamování finanční výsledků s tím, že vstup služby lze očekávat ke konci tohoto roku.

Platit iPhonem a Apple Watch budou moct klienti hned několika německých bank včetně Bunq, HVB, Edenred, Fidor Bank či Hanseatic Bank. Na seznamu nechybí ani oblíbený boon., jenž umožňuje zřízení virtuální debetní karty z pohodlí domova a stal se oblíbený také pro české uživatele, kteří si chtěli Apple Pay přednostně vyzkoušet. Podporovaní jsou i nejrozšířenější vydavatelé karet jako Visa, Mastercard, Maestro nebo American Express.

Němci budou moct platit s Apple Pay nejenom v kamenných prodejnách, ale také v aplikacích a e-shopech. Řadí se mezi ně například Zara, Adidas, Booking, Flixbus a mnoho dalších. Bezkontaktní platby v obchodech pak bude možné využít v podstatě kdekoli, kde disponují podporovaným platebním terminálem.

Dobrá zpráva pro Česko

Vstup Apple Pay na německý trh je pro Česko jedině pozitivní. Nejenom, že se služba rozšiřuje směrem k nám, ale především to značí, že by u nás měla být už brzy dostupná. Podle nedávných informací se totiž Apple soustředil právě na příchod do Německa a odložil tak podporu služby na tuzemském trhu. Nyní by se však kalifornská společnost již měla soustředit na české banky, které Apple Pay intenzivně testují a mají dostat zelenou již začátkem příštího roku, konkrétně na přelomu ledna a února.