Zavřít reklamu

Apple minulý týden do App Storu přidal úplně novou kategorii s názvem Nakupování. Jak ale později odhalil server TechCrunch, nejednalo se o jedinou změnu, kterou inženýři Applu v obchodě s aplikacemi provedli. App Store se konečně dočkal vylepšeného vyhledávacího algoritmu, díky kterému vám nabídne relevantnější a inteligentnější výsledky při vyhledávání klíčového slova.

Proměna algoritmu podle všeho započala již 3. listopadu a naplno se začala projevovat koncem minulého týdne. Apple se v minulosti při vývoji App Storu zaměřoval především na algoritmy týkající se záložky „Doporučené“ a žebříčků nejlepších aplikací v kategoriích „Placené“, „Zdarma“ a „Nejziskovější“. Pokud ale uživatel aplikace ručně vyhledával a neznal přesně jejich název, často narazil. Nyní to tedy vypadá, že se Apple konečně jal s problémem vypořádat.

Aplikace, které nyní vyhledávač předloží, jsou vybírány na základě kontextových klíčových slov, které zahrnují například i názvy konkurenčních aplikací. Vyhledávání již neoperuje jen s názvy aplikací a klíčovými slovy, která vývojář vyplnil do příslušného pole. Novinka mimo jiné jaksi implikuje větší konkurenční boj, protože pokud budete vyhledávat konkrétní aplikaci, App Store vám vedle ní vyhodí i řadu jejích přímých konkurentů.

TechCrunch toto uvádí na příkladu vyhledávání klíčového slova „Twitter“. Kromě oficiální aplikace uživateli App Store předloží i populární alternativní klienty jako Tweetbot nebo Twitterrific a, na rozdíl od dřívějška, již nadále nezobrazuje Instagram, který uživatel při zadání slova „Twitter“ nejspíš nehledá.

Apple se k novému vyhledávacímu algoritmu zatím nevyjádřil.

Zdroj: techcrunch
.