Zavřít reklamu
iWant

Co můžeme očekávat od zítřejší neobvyklé Apple keynote?

iWant

Zítra v pět hodin odpoledne našeho času, se uskuteční první letošní keynote společnosti Apple. Nadcházející událost se však bude vymykat zaběhnutým pořádkům, neboť bude probíhat na kampusu jedné americké střední školy a především, Apple z ní nebude vysílat žádný přímý přenos. Veškeré informace o novinkách se tak dozvíme buď formou tiskových zpráv nebo zprostředkovaně skrze ty, co zítřejší událost navštíví. Jak vypadají přípravy na konferenci, jsme vám ukázali už dnes ráno. Nyní se pojďme v krátkosti zamyslet nad tím, co by mohla společnost Apple představit a čeho bychom se zítra mohli dočkat.

Začneme od těch nejpravděpodobnějších novinek a v tomto případě musí být na prvním místě nabíjecí podložka AirPower. Poprvé spatřila světlo světa na loňské keynote, během které Tim Cook a spol. představili nové iPhony. Tehdy bylo řečeno jen to, že tato speciální podložka pro bezdrátové nabíjení, která zvládne nabíjet několik zařízení najednou, dorazí někdy na počátku tohoto roku. AirPower by měla být schopná nabít až tři zařízení najednou, měla by disponovat kombinovaným nabíjecím výkonem 15W a měla by stát kolem 150 dolarů.

V souvislosti s AirPower se hovořilo také o inovované generaci bezdrátových sluchátek AirPods. I na ty Apple lákal již v loňském roce a dočkat bychom se měli nové nabíjecí krabičky, která bude podporovat bezdrátové nabíjení. Zatím není jasné, zdali půjde jen o tuto změnu, nebo se aktualizace dočká i hardware uvnitř sluchátek (spekulovalo se o implementaci modernějšího W2 čipu, zmenšení interních komponent a zvětšení baterií). AirPods s podporou bezdrátového nabíjení by skvěle doplnily AirPower, společné představení by tak bylo logické.

V posledních několika dnech se začalo poměrně vehementně mluvit o tom, že Apple představí novou barvu pro iPhone X. Nebylo by to poprvé, co se iPhone zhruba v polovině svého životního cyklu dočkal rozšíření nabídky barevných variant. V tomto případě by mělo jít o nějakou formu zlatého odstínu, od kterého si má Apple slibovat opětovné zvýšení zájmu o jejich vlajkovou loď a nárůst klesajících prodejů.

Koncept zlatého iPhone X v několika kombinacích od Martina Hájka:

Vzhledem k tematickému ukotvení celé akce, která se týká především školy a vyučování, se mluví o novém iPadu. Osobně si myslím, že je na nový (klasický) iPad poměrně brzo, ovšem nechme se překvapit. Apple se v posledních měsících snaží své iPady prezentovat jako ideální školní pomůcky a bude tak velmi zajímavé sledovat, s čím se v tomto směru vytasí. Spekuluje se o tom, že by se měl i levnější iPad, často označovaný jako ePad, dočkat podpory pro Apple Pencil. Nic konkrétního se však zatím neví.

Koncept ePadu od Martina Hájka:

Nemálo fanoušků také doufá v to, že Apple zítra představí nový, levnější a na studenty zaměřený MacBook, jež by měl být náhradou za stařičký Air. V případě nových Maců se však spíše počítá s tím, že si na jejich premiéru Apple vybere červnovou konferenci WWDC, která je zaměřená na software. Dávalo by to i větší smysl, neboť by na začátku prázdnin došlo k představení a před zahájení nového školního roku by započaly prodeje. Jak to nakonec dopadne, se dozvíme již za necelých 24 hodin.