Zavřít reklamu

Když Apple v srpnu roce 2020 odstranil populární hru Fortnite ze svého App Storu, pravděpodobně nikdo nečekal, jak se bude situace vyvíjet nadále. Společnost Epic, která za oblíbenou hrou stojí, totiž do aplikace přidala vlastní platební systém, čímž obešla platební bránu Applu a porušila tak smluvní podmínky. V reakci na samotné odstranění se začal Epic soudit, přičemž soudní slyšení začaly teprve nedávno a jsou prozatím na startovní čáře. Fortnite by se každopádně do iOS mohl vrátit ještě letos, a to lehkou oklikou.

Klíčem k návratu Fortnitu na iPhony a iPady by mohla být herní streamovací služba GeForce NOW. Ta je v režimu beta testování dostupná už od října 2020 a umožňuje nám i na těchto produktech hrát ty nejnáročnější herní tituly. O výpočet a zpracování se totiž stará počítač v cloudu a k nám se zasílá pouze obraz. Ředitel pro produktový management společnosti NVIDIA navíc nyní potvrdil, že Fortnite by se na jejich platformě mohl potenciálně objevit už letos v říjnu. Spolu s týmem z Epic Games by nyní měli pracovat na vyvinutí dotykového rozhraní pro tento titul, kvůli čemuž si na něj ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat. Podle jeho vyjádření hry z GeForce NOW na iPhonech přináší nejlepší zážitek při použití gamepadu, což ale nyní neplatí. Více než 100 milionů hráčů si už totiž zvyklo na stavění, bojování a tančení vstříc jejich vítězství prostřednictvím klasického dotyku.

NVIDIA přitom měla také problémy se spuštěním své streamovací služby na iOS. Podmínky App Storu totiž neumožňují vstup programům, které slouží pro spouštění dalších aplikací, jež si neprošly standardní kontrolou jako každá appka v jablečném obchodě. To se vývojářům každopádně podařilo obejít prostřednictvím webové aplikaci spustitelné přímo přes prohlížeč Safari.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více