Zavřít reklamu

Plnohodnotná verze iOS 10 je dostupná již od 13. září, ovšem doposud nebyla známa oficiální čísla, kolik iPhonů, iPadů a iPodů touch nový systém využívá. To Apple nyní odhalil. Operační systém iOS 10 už běží na více jak polovině aktivních zařízení, které se připojují k App Storu, kde firma výsledky měří, ale tempo růstu není tak vysoké jako loni u iOS 9.

Apple tuto zprávu zveřejnil ve vývojářské sekci s tím, že k 7. říjnu byl iOS 10 nainstalován na 54 procentech aktivních zařízení. Dosud byly k dispozici pouze neoficiální údaje od různých analytických firem, které však ukazovaly výrazně vyšší podíl iOS 10. Například MixPanel naměřil stejné procento jako Apple už k 30. září a k 7. říjnu hlásil už více než 64 procent, nicméně k měření používá jiných metrik, a to dat z webových stránek.

Nelze pochybovat o tom, že novinky jako například vylepšená služba iMessage nebo spolupráce Siri s vývojáři třetích stran uživatele přilákaly, ale tempo růstu oproti předchozí verzi iOS 9 poněkud zaostává. Ta byla již po prvním víkendu po vypuštění využívána na více jak polovině zařízení. iOS 10 k tomu potřeboval přibližně 25 dní.

Zdroj: MacRumors
.