Zavřít reklamu

Od představení letošní řady iPhone 13 nás stále dělí několik týdnů. Přesto ale už nyní zhruba víme, s jakými novinkami můžeme počítat a co nového telefony nabídnou. Nejčastěji se samozřejmě hovoří o menším výřezu. Toho by měl Apple dosáhnout díky redukci velikosti Face ID komponent, což vyústí v celkové zmenšení notche. Aktuálně se navíc nechal slyšet portál DigiTimes, podle kterého všechny iPhony 13 nabídnou podstatně kvalitnější fotografie i videa.

Takto by mohl vypadat iPhone 13 Pro (koncept):

Toho by měl Apple dosáhnout implementací speciální součástky, kterou doposud disponuje pouze iPhone 12 Pro Max. Řeč je samozřejmě o perfektním senzoru pro optickou stabilizaci obrazu (OIS s posuvem snímače). Ten dokáže udělat až 5 tisíc pohybů za vteřinu a vykompenzovat tak i sebemenší třes rukou. A jak už bylo zmíněno v úvodu, přesně tato vychytávka nově zamíří do všech modelů iPhonu 13. S tímto DigiTimes počítá díky zprávě, podle které by jablečné telefony ve finále měly být silnějším odběratelem potřebné komponenty než modely s Androidem. Konkrétně by měl Apple letos odebrat 3-4x více senzorů, což jasně poukazuje na fakt, že novinka míří nejen do modelu 13 Pro Max, ale například i do nejmenšího 13 mini.

iPhone fotoaparat fb Unsplash

Mimo tyto dvě zmiňované novinky bychom se mohli dočkat i poměrně často diskutované vyšší obnovovací frekvence. Ta by mohla dorazit na modely Pro prostřednictvím nového LTPO displeje, kde konkrétně nabídne až 120 Hz. Nadále se hovoří o rozšíření možností úložiště na až 1 TB. Znovu ale musíme zopakovat, že od představení nás stále dělí spoustu času a ve finále vše může dopadnout úplně jinak.

.