Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jablečné nadšence, tak vám s největší pravděpodobností neuteklo rozeslaní pozvánek na říjnovou konferenci. K tomuto rozeslání došlo již minulý týden a samotná konference je poté naplánovaná na 13. října, tedy na zítřek. Určitě se ptáte, co všechno na této konferenci Apple představí. Prakticky na sto procent je jistá čtveřice nových iPhonů 12, kromě nich jsou poté ve hře také lokalizační přívěšky AirTags, HomePod mini, sluchátka AirPods Studio či nabíjecí podložku AirPower. Pokud už odpočítáváte poslední hodiny do startu konference, tak se vám bude hodit tento článek, ve kterém si ukážeme, jak můžete zítřejší Apple Event sledovat na všech platformách.

Prohlédněte si pozvánky na Apple Event z minulých let:

Ještě před tím, než se vrhneme na samotné postupy, tak si pojďme uvést to nejdůležitější, co byste měli vědět. Samotná konference je naplánovaná na 13. října 2020, konkrétně na 19:00. Některé z vás možná trkl fakt, že představení nových iPhonů jsme se v minulých letech tradičně dočkali v září. Zářijová konference však už letos proběhla a dočkali jsme se na ní „jen“ nových Apple Watch a iPadů – proč je tomu tedy jinak? Za vším stojí koronavirus, kvůli kterému se před několika měsíci pozastavil celý svět, včetně továren na díly pro nové iPhony. Tímto tedy vzniklo zpoždění, kvůli kterému bylo nutné představení iPhone 12 o několik týdnů oddálit. I říjnová konference bude prakticky na sto procent předtočená a samozřejmě proběhne jen online, bez fyzických účastníků. Odehrávat se pak bude v Apple Parku v Kalifornii, popřípadě v Divadle Steva Jobse, které je součástí zmíněného Apple Parku.

Po dobu celé konference, a samozřejmě i po ní, vás budeme na magazínu Jablíčkář.cz a na sesterském magazínu Letem světem Applem zásobovat články, ve kterých najdete přehled všech důležitých novinek. Články bude opět připravovat množství redaktorů tak, aby vám žádná novinka neutekla. Budeme velice rádi, když budete stejně, jako každý rok, sledovat říjnový Apple Event společně s Jablíčkářem!

Jak sledovat zítřejší představení iPhone 12 na iPhonu a iPadu

Pokud se na živý přenos ze zítřejší konference chcete dívat z iPhonu, anebo iPadu, tak tak můžete učinit pomocí tohoto odkazu. Aby bylo možné stream sledovat, tak je nutné mít na zmíněných zařízeních nainstalovaný iOS 10 nebo novější. Abyste měli z přenosu co možná nejlepší požitek, tak se doporučuje využít nativní webový prohlížeč Safari. Přenos ale samozřejmě bude fungovat i na jiných prohlížečích.

Jak sledovat zítřejší představení iPhone 12 na Macu

Chcete-li zítřejší konferenci sledovat na Macu či MacBooku, tedy na operačním systému macOS, tak stačí klepnout na tento odkaz. Pro správné fungování budete potřebovat jablečný počítač běžící na operačním systému macOS High Sierra 10.13 nebo novějším. I v tomto případě se doporučuje využít nativní prohlížeč Safari, přenos však bude fungovat i na Chrome a dalších prohlížečích.

Jak sledovat zítřejší představení iPhone 12 na Apple TV

Jestliže se rozhodnete zítřejší představení nového iPhone 12 sledovat z jablečné televize, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se přesunout do nativní aplikace Apple TV, kde vyhledejte film s názvem Speciální události Apple, popřípadě Apple Event. Poté stačí film spustit a je hotovo, živý přenos jede. Přenos je zpravidla k dispozici až pár minut před startem konference. Naprosto stejně to funguje i v případě, že nevlastníte fyzickou Apple TV, ale máte k dispozici přímo v televizi aplikaci Apple TV.

Jak sledovat zítřejší představení iPhone 12 na Windows

Živé přenosy od společnosti Apple můžete bez problémů sledovat i na konkurenčním operačním systému Windows, byť to v minulosti tak jednoduché nebylo. Konkrétně jablečná společnost doporučuje pro správný chod používat prohlížeč Microsoft Edge. Stejně dobře však fungují i ostatní prohlížeče, jako je například Chrome nebo Firefox. Jedinou podmínkou je fakt, že vámi vybraný prohlížeč musí podporovat MSE, H.264 a AAC. K živému přenosu se dostanete pomocí tohoto odkazu. Sledovat můžete událost i na YouTube zde.

Jak sledovat zítřejší představení iPhone 12 na Androidu

Pokud jste chtěli Apple Event ještě před několika málo lety sledovat na vašem Android zařízení, tak jste tak mohli učinit zbytečně složitým způsobem – jednoduše řečeno bylo lepší, abyste se přesunuli například na počítač. Sledování bylo totiž nutné spustit se speciální aplikací a přes speciální síťový proud, který byl často velmi nekvalitní. Nyní už jsou ale živé přenosy z jablečných konferencí k dispozici i na YouTube, který je k dispozici na všech platformách. Pokud tedy chcete chystaný říjnový Apple Event sledovat na Androidu, stačí přejít na živý přenos na YouTube pomocí tohoto odkazu. Událost můžete sledovat buď přímo z webového prohlížeče, anebo z aplikace YouTube.

Apple oznámil, kdy představí nový iPhone 12
Zdroj: Apple.com
.