Zavřít reklamu

Už za chvíli, tedy konkrétně v 19:00 našeho času, zahájí Apple svou událost pojmenovanou jako California Streaming. Čeho se na ní dočkáme? Jistě dojde na iPhone 13, pravděpodobně na Apple Watch Series 7 a možná i na AirPods 3. generace. Přečtěte si, co všechno za novinky by tato zařízení měla nabídnout. Apple svou událost vysílá živě. My vám poskytneme přímý odkaz na video, pod kterým můžete sledovat i náš český přepis. Neunikne vám tedy nic důležitého, i pokud zrovna anglickým jazykem dvakrát nevládnete. Odkaz na článek najdete níže.

iPhone 13 

Hlavním tahákem celé události je samozřejmě očekávání z nové generace telefonů iPhone. Řada 13 by měla opět čítat na čtyři modely, tedy iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Jistotou je použití čipu Apple A 15 Bionic, který, co se výkonu týče, nechá opět veškerou konkurenci daleko za sebou. Podrobně jsme o tom ostatně informovali v samostatném článku.

Koncept iPhonu 13:

Nehledě na model je svorně očekáváno, že se konečně dočkáme zmenšení výřezu pro čelní kameru a systém senzorů. Jistotou je také vylepšení fotoaparátů, i když je zřejmé, že modely Pro učiní oproti základní řadě razantnější skok. Dočkat bychom se měli i větší baterie a rychlejšího nabíjení, v případě modelů Pro pak nabíjení reverzního, tedy že položením na záda telefonu bezdrátově nabijete např. své AirPody. Stejně tak by měl Apple sáhnout po nových barvách, aby jasně nalákal zákazníky na pestřejší kolekci, ze které mohou vybírat.

Koncept iPhonu 13 Pro:

Přijít by mělo i kýžené navýšení úložiště, kdy iPhone 13 poskočí ze základních 64 na 128 GB. V případě modelů Pro je pak očekáváno, že horní kapacita úložiště bude 1 TB. Ta nejnižší by měla být už poměrně vysokých 256 GB. Od modelů Pro se obecně očekává více inovací. Jejich displej by měl dostat 120Hz obnovovací frekvenci a měli bychom se dočkat i Always-On funkce, kdy na displeji stále uvidíte čas a zmeškané události, aniž by to mělo zásadní vliv na výdrž baterie.

Apple Watch Series 7 

Chytré hodinky Applu čeká největší redesign od doby tzv. Series 0, tedy své první generace. V souvislosti s Apple Watch Series 7 se totiž nejčastěji hovoří o příchodu zbrusu nového vzhledu. Ten by se měl přiblížit tomu iPhonů (ale i iPadů Pro či Air nebo novému 24“ iMacu), takže by měly mít ostřeji řezané hrany, díky čemuž se zvětší i samotný displej a v konečném důsledku i řemínky. U nich je zatím zpětná kompatibilita s těmi staršími velkou otázkou.

Jistotou je opětovné navýšení výkonu, kdy by novinka měla být osazena čipem S7. Hojně je spekulováno i o výdrži, která by podle těch nejodvážnějších přání mohla poskočit až na dva dny. S tím se ostatně váže i možné vylepšení funkce monitoringu spánku, kolem které panují časté rozpaky (většina uživatelů své Apple Watch přece jen nabíjejí spíše přes noc). Jistotou jsou nové řemínky nebo nové ciferníky, které budou dostupné jen na novinky.

AirPods 3. generace 

Design 3. generace AirPodů bude vycházet z modelu Pro, takže má zejména kratší stopku, ale neobsahuje vyměnitelné silikonové nástavce. Protože Apple nemůže přenést všechny funkce modelu Pro do nižšího segmentu, tak zcela jistě budeme ochuzeni o aktivní potlačení šumu a režim propustnosti. Dočkáme se ale tlakového snímače k ovládání, stejně jako prostorového zvuku Dolby Atmos. Vylepšením by měly ale projít i mikrofony, které dostanou funkci Conversation Boost zesilující hlas osoby hovořící před vámi.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více