Zavřít reklamu

Již zítra nás čeká tradiční zářijová keynote, během které Apple odhalí novou generaci iPhone 13, AirPods 3 a Apple Watch Series 7. Právě jablečné hodinky by měly nabídnout poměrně zajímavou změnu v podobě zbrusu nového designu. Od Applu se očekává, že chce lehce sjednotit vzhled svých produktů – to ostatně potvrzuje například iPad Pro/Air (4. generace), iPhone 12 a 24″ iMac s ostrými hranami. Přesně stejná změna pak čeká i letošní Apple Watch. Ty se navíc pochlubí větším displejem (pouzdrem), kdy se konkrétně dočkáme 1mm zvětšení. Má to ale háček.

Novinky Apple Watch Series 7

Než se podíváme na samotný problém, pojďme si ještě popovídat o očekávaných změnách. Jak již bylo zmíněno výše, bezesporu největší pozornost si získává nový design. Od Apple Watch Series 4 totiž cupertinský gigant vsází na totožný vzhled, který už je na čase zkrátka změnit. Zároveň se tak jedná o skvělou příležitost, jak o něco více sjednotit podobu jablečných zařízení. Ostatně něčeho podobného se s vysokou pravděpodobností dočká i očekávaný 14″ a 16″ MacBook Pro, jenž pravděpodobně vyjde koncem letošního podzimu. U něj se totiž Apple taktéž chystá vsadit na novější a podstatně hranatější design.

Render Apple Watch Series 7:

Další zajímavou změnou bude podstatně vyšší výdrž baterie. Podle dřívějších informací se Applu podařilo zmenšit velikost čipu S7, díky čemuž v těle hodinek zbývá více volného prostoru. Právě ten by měl Apple vyplnit samotnou baterií a nabídnout tak jablíčkářům „Watchky“ s o něco větší výdrž. Právě za zmiňovanou výdrž je jablečná společnost častokrát kritizována příznivci konkurenčních modelů.

Nyní se už každopádně dostáváme k tomu hlavnímu, kvůli čemuž jablíčkáři vyjadřují své obavy. Již v úvodu jsme lehce nakousli, že se letošní generace díky novějšímu designu také pochlubí větším pouzdrem. S něčím podobným jsme se navíc setkali již v případě Apple Watch Series 4, které taktéž navýšily velikosti pouzder, konkrétně tedy z původních 38 a 42 mm na 40 a 44 mm. Tyto velikosti se pak drží dodnes a naleznete je tedy i v případě loňských Apple Watch Series 6. Letos každopádně Apple chystá změnu – další zvětšení, avšak tentokrát „pouze“ o 1 mm. Nabízí se proto vcelku zajímavá otázka – budou starší řemínky kompatibilní s očekávanými jablečnými hodinkami?

Poradí si nové hodinky se staršími řemínky?

Když se ohlédneme do historie, konkrétně tedy na změnu velikosti v případě zmiňovaných Apple Watch Series 4, tak se pravděpodobně nemusíme ničeho obávat. Tehdy totiž řemínky byly plně kompatibilní a vše tedy fungovalo bez sebemenších problémů. Pokud jste například vlastnili Apple Watch Series 3 42 mm a následně jste přešli na Series 4 40 mm, mohli jste s klidem použít vaše starší řemínky. Nejprve se očekávalo, že stejně tomu bude i v případě letošní generace.

Render iPhone 13 a Apple Watch Series 7
Render očekávaného iPhonu 13 (Pro) a Apple Watch Series 7

Postupně se však začaly šířit zprávy, podle kterých tomu tak možná nebude. Některé zdroje totiž uvádí, že se Apple chystá pro zvláštní změnu, kvůli které tedy Apple Watch Series 7 nebudou schopné pracovat se staršími řemínky. Není ale jasné, zdali na vině bude právě nový design, anebo se jedná o účel ze strany cupertinského giganta. Zároveň se také objevily názory, podle kterých řemínky sice budou kompatibilní, ale v hranatějším těle budou působit vskutku divně.

Ne nadarmo se pak také říká, že je úplně vše o penězích. To by mohl být i tento případ, kdy jde Applu především o vetší zisk. Jestliže totiž někteří jablíčkáři, kteří už kupříkladu mají svou sbírku řemínků, přejdou na Apple Watch Series 7, budou si je muset zakoupit znovu. Z tohoto důvodu relativně dává smysl odebrání kompatibility se staršími řemínky, ačkoliv se tedy nejedná o úplně přívětivou zprávu.

Pravda se již brzy ukáže

Aktuální zmatky ohledně zpětné kompatibility naštěstí nebudou trvat dlouho. Ačkoliv má tedy Apple s vysokou pravděpodobností vážnější komplikace na straně produkce nové řady jablečných hodinek, tak i přesto se očekává, že ji představí po boku nových iPhonů 13. To jsme ostatně zmínili už v samotném úvodu tohoto článku. Dříve se sice objevily informace o možném odsunutí samotného odhalení až na říjen, avšak více respektovaných zdrojů se postavilo za druhou možnost – tedy představení Apple Watch Series 7 tradičně v září s případnými problémy s dodávkami, anebo delší čekací lhůtou. Jestliže se tato možnost potvrdí, tak již v úterý 14. září uvidíme veškeré změny očekávaných hodinek. O veškerých novinkách ze zmiňované keynote vás samozřejmě budeme okamžitě informovat prostřednictvím článků.

.