Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho seriálu o tipech na aplikace se po delší době budeme opět věnovat softwaru pro Mac. Tentokrát jsme si vzali na paškál aplikaci Tot, která slouží pro různé druhy práce s textem.

Vzhled

Po svém spuštění vás aplikace Tot v jednoduchém rozhraní v krátkosti seznámí se svými funkcemi a s tím, jakým způsobem s ní máte pracovat. V horní části okna aplikace najdete tlačítka pro přepínání mezi jednotlivými druhy zobrazení, v pravém dolním rohu se nachází tlačítko pro sdílení a pro přepínání mezi druhy zobrazení textu. V pravém horním rohu se pak nachází tlačítko pro přechod do nastavení.

Funkce

Účel aplikace Tot pro Mac je jasný – tento nástroj vám pomůže na vašem Macu kopírovat, vkládat, vybírat a upravovat text prakticky jakéhokoliv druhu. Už v odstavci o vzhledu jste si mohli všimnout, že jednou z nejvýraznějších vlastností aplikace Tot je její jednoduchost a minimalismus, a to jak po stránce vzhledu, tak i po stránce zátěže paměti a výkonu vašeho Macu. Tot nabízí podporu synchronizace napříč zařízeními přes iCloud, podporu Markdown, plnou podporu VoiceOveru a podporu celosystémového tmavého režimu. V Tot na Macu můžete tvořit seznamy všeho druhu, poznámky, pracovat s kódy a připravovat si a upravovat jakýkoliv druh textu. K ukládání vámi napsaného textu dochází v aplikaci Tot na Macu zcela automaticky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více