Zavřít reklamu

O iPhone 13 se nyní zajímá doslova celý svět. Od samotného představení nás totiž dělí už jen několik dní, kdy se dočkáme dlouho očekávané zářijové keynote. Během ní se pak po boku nových iPhonů odhalí i sluchátka AirPods 3. generace a možná i hodinky Apple Watch. U těch je ale nejasné, zdali nebudou přesunuty na říjen. Na internetu každopádně jablíčkáři delší dobu diskutují nad tím, zdali se iPhone 13 bude skutečně takto jmenovat.

iPhone 13 Pro na povedeném renderu:

Pojmenování letošní řady bylo nyní potvrzeno uniklým videem, na kterém lze vidět originální, a stále zabalené, silikonové kryty pro iPhone 13 Pro Max. Samotné video nejprve zveřejnil uživatel vystupující pod přezdívkou @PinkDon1, avšak po nějaké chvíli jej smazal a ani jednou se o něm nezmínil. Ve skutečnosti se ale o tomto uživateli toho moc neví a není ani tolik aktivní. Nikdo si tedy prozatím nemůže být 100% jistý věrohodností samotného videa, jelikož je navíc nezvyklé, aby se něco podobného objevilo doslova pár dnů/týdnů před odhalením samotné řady.

Co každopádně video vyobrazuje, je označení telefonu – iPhone 13. To pak jde ruku v ruce s dřívějšími predikcemi respektovanějších zdrojů. Zároveň se totiž objevily i informace o tom, že letošní řada nedostane číslici 13, ale namísto toho se cupertinský gigant opět uchýlí k použití písmena S. V takovém případě by jablečný telefon nesl označení iPhone 12S. Tyto predikce každopádně vyjádřili ne až tak důvěryhodní leakeři.

Co iPhone 13 přinese

Pojďme si ještě v rychlosti zrekapitulovat, co od nové řady vlastně můžeme očekávat. Nejčastěji se hovoří o zmenšení horního výřezu, který již několik let čelí silné kritice, a to i z řad samotných jablíčkářů. Problémem v tomto směru je, že se právě v tomto výřezu ukrývá TrueDepth kamera ukrývající veškeré nutné komponenty pro pokročilý systém Face ID v kombinaci s přední kamerou. iPhone 13 (Pro) by se následně měl ještě pochlubit lepšími a většími fotoaparáty a v případě modelů Pro se hovoří o implementace ProMotion LTPO displeje s dlouho očekávanou 120Hz obnovovací frekvencí.

Celkově by měly být představeny čtyři modely, stejně jako v minulém roce. Konkrétně se tedy bude jednat o iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. U modelů s označením Pro ještě chvíli zůstaneme. Ty totiž pravděpodobně přijdou ve zcela novém, unikátním barevném provedení, které bude definovat letošní generaci jablečných telefonů. V tomto směru se hovoří o provedení Sunset Gold, tedy o něco hezčí zlaté. Tohle téma jsme si detailně rozebrali v tomto článku.

Kdy dojde k představení

Jablečné telefony Apple tradičně představuje při příležitosti své zářijové keynote. Tato tradice se ale v loňském roce přerušila, a to bohužel z důvodů komplikací na straně dodavatelského řetězce, které byly způsobeny globální pandemií onemocnění covid-19. Na letošní rok se měl gigant z Cupertina připravovat s maximálním úsilím, aby se podobná situace již neopakovala. Z tohoto důvodu celý jablečný svět očekává, že představení proběhne ještě během tohoto měsíce, pravděpodobně tedy ve 3. či 4. týdnu.

.