Zavřít reklamu

Apple Watch a ostatně i další chytré hodinky umí měřit skutečnou spoustu hodnot, nicméně Eigen Fitness Nodes je první plně přenosné zařízení určené výhradně ke sledování tréninků vašeho vzpírání. Ano, čtete dobře. Pokud jste fanoušci silového cvičení, je to řešení právě pro vás. 

Přítomná pokročilá umělá inteligence sleduje rychlost, sílu a variabilitu vašich opakování v průběhu celé sestavy, stejně jako vyhodnocuje předchozí tréninky, a poskytuje vám tak okamžité pokyny pro volbu té vhodné váhy. Už si tedy nebudete muset pokládat otázku, jestli je ta zvolená nad vaše síly, protože zde se jasně dozvíte, zda ji ještě uzvednete, nebo už se nemáte snažit.

Je to tedy o maximalizaci zátěže. Zásadní zde je ale také to, že každý Node je vybaven nejmodernějším hardwarem, který vám nejen že nabízí bezkonkurenční sledování kondice a pomáhá vám rychleji dosahovat pokroků, ale zároveň pomáhá předcházet zraněním. Nabízí nejen světelnou signalizaci ale i haptickou odezvu, která vás jasně informuje o tom, že byste měli se cvičením okamžitě přestat, jinak hrozí právě nějaké zranění.

Zajímavé na tom je, že ačkoli existují klíčové ukazatele náchylnosti ke zranění, je každé tělo jedinečné. Bezpečná a účinná forma se pak logicky u různých lidí liší. Tým společnosti Eigen ale tvrdě pracoval na vytvoření svého produktu tak, aby byl schopen odhalit pohyby náchylné ke zranění pomocí dvou technik – absolutní a relativní detekce zranění. V propojené aplikaci ve svém smartphonu budete pak zároveň okamžitě informováni o tom, proč bylo nebezpečí detekováno a jak se mu vyvarovat.

Zařízení vám samozřejmě také dává komplexní metriky o vašem cvičení, ať už se jedná o sílu, záběr, tempo, kadenci atd. To navíc klidně pro každou sérii. Budete tak schopni pochopit rozdíl mezi 0,6 m/s a 1,3 m/s při bench pressu a jak se liší 230W a 280W přítahy na bradlech. Díky podpoře v aplikaci můžete cvičit klidně i doma, a budete mít relevantní data k jejich konzultaci se skutečnými trenéry.  

Kampaň na financování produktu samozřejmě běží na Kickstarteru, kde jasně zaujala. Z plánu vybrat 7 tisíc dolarů má projekt připsáno již více jak 40 tisíc, a to mu zbývá ještě 30 dní do jeho konce. Základní sada tří Nodů aktuálně vyjde na 153 dolarů (cca 3 400 Kč), kdy se jedná o 40% slevu. Co je ale trošku smutné, je, že distribuce bude probíhat až během ledna příštího roku. Kampaň můžete podpořit zde. Abyste své posilování pozvedli na další úroveň můžete také vyzkoušet biotinové Gummies.

.