iWant

Objevují se další problémy s iPhonem X – čáry na displeji a zvuky ze sluchátka

iWant

V minulém týdnu jsme psali o prvních rozšířenějších problémech, které se od vydání iPhonu X objevily. Ty se týkaly především displeje, který „zamrzal“ v momentech, kdy uživatel telefonu dorazil do prostředí, ve kterém se teplota pohybovala kolem nuly. Druhý problém se pak týkal GPS senzoru, který byl často zmatený, oznamoval nepřesnou polohu či „klouzal“ po mapě v případě, kdy byl uživatel v klidu. Celý článek si můžete přečíst zde. Po víkendu se objevily další problémy, které hlásí větší počet uživatelů s tím, jak se nový iPhone X dostává do rukou čím dál více majitelům.

První problém se (opět) týká displeje. Tentokrát nejde o nereagování, ale o zobrazování zeleného pruhu, který se objevuje na pravé straně displeje. Zelený pruh se objevuje během klasického používání a nezmizí ani po restartu, ani po kompletním obnovení zařízení. Informace o tomto problému se objevily hned na několika místech, ať už šlo o Reddit, Twitter nebo oficiální fórum podpory společnosti Apple. Zatím není jasné co za problémem stojí, ani jak vůči němu bude Apple postupovat.

Druhý problém se týká nepříjemného zvuku, který vychází z předního reproduktoru, resp. sluchátka. Postižení uživatelé hlásí, že jim telefon v tomto místě vydává divný a nepříjemný zvuk, který má podobu praskání a šumění. Někteří uživatelé hlásí, že se jim tento problém objevuje v momentě, kdy něco přehrávají na vyšší úrovně hlasitosti. Jiní jej registrují například během hovorů, kdy se jedná o značně nepříjemný problém. V tomto případě už se však objevily případy, kdy Apple postiženým majitelům nabídl nový telefon v rámci záruční výměny. Pokud se vám tedy něco podobného děje a dokážete tento problém demonstrovat, zajděte si za prodejcem vašeho telefonu, měl by vám jej vyměnit.

Zdroj: Appleinsider, 9to5mac