Zavřít reklamu

Koncem roku 2020 Apple představil nový chytrý reproduktor HomePod mini, která za relativně nízkou cenu nabízí parádní zvuk v kombinaci s hlasovou asistentkou Siri. Samozřejmě nativně si reproduktor rozumí se službou Apple Music, přičemž stejně tak nechybí ani podpora dalších streamovacích platforem třetích stran, mezi které se řadí například i Deezer, iHeartRadio, TuneIn a Pandora. Jak ale všichni víme, králem na poli hudby je švédský gigant Spotify. A právě ten si až doposud s HomePodem mini zkrátka nerozumí.

Co se týče služby Spotify, tak ta stále není integrována do zmiňovaného jablečného reproduktoru. Pokud bychom si my, jakožto její uživatelé, chtěli pustit nějaké skladby či podcasty, budeme vše muset vyřešit skrze AirPlay, čímž z HomePodu mini prakticky děláme jen obyčejný Bluetooth reproduktor. Jak to tak ale vypadá, Apple je v tomto dost možná nevinně. Již při samotném představení totiž jasně avizoval, že v následující době bude přidávat podporu pro další streamovací platformy. To následně využily zmiňované služby a svá řešení integrovali do HomePodu – až na Spotify. Zároveň se ze začátku spekulovalo nad tím, zdali pouze Spotify nechce o něco déle počkat a přijít až později. Nyní už ale čekáme prakticky rok a půl a žádné změny jsme se nedočkali.

Podpora Spotify v nedohlednu, uživatelé zuří

Ze začátku se mezi jablíčkáři vedla poměrně rozsáhlá diskuze na téma HomePodu mini a Spotify. Měsíce ale utíkaly a debata postupně utichala, kvůli čemuž se dnes většina uživatelů smířila s tím, že podpora zkrátka nesouhlasí. Není se vlastně ani čemu divit. V říjnu loňského roku dokonce médii proletěla informace, že někteří jablíčkáři už ztratili trpělivost a své předplatné dokonce kompletně zrušili, respektive přešli na konkurenční platformy (v čele s Apple Music).

spotify apple watch

Momentálně ani neexistují žádné bližší informace o tom, zdali se vůbec dočkáme, případně kdy. Je dost možné, že hudební gigant Spotify sám o sobě odmítá přinést podporu pro HomePody mini. Firma totiž s Applem vede nemalé rozepře. Byl to právě Spotify, kdo nejednou prezentoval stížnosti adresované cupertinské společnosti za její antimonopolní chování na trhu. Kritika byla namířena například na poplatky za zprostředkování platby. Absurdní ale pak je, že ačkoliv nyní má společnost konečně možnost svou službu poskytnout i jablíčkářům s HomePodem, tak to z trucu stejně neudělá.

.