Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že včera proběhla úvodní Keynote k letošnímu ročníku vývojářské konference WWDC společnosti Apple, bude drtivou většinu obsahu našeho dnešního souhrnu tvořit právě toto téma. Řeč přijde na nové funkce v nově představených operačních systémech od Applu, ale také na další novinky.

iOS 15 nabídne zobrazení EXIF dat přímo v aplikaci Fotky

Pokud jste dříve chtěli přímo v iPhonu zobrazit informace o vaší fotografii, museli jste použít aplikaci třetích stran. To už ale s iOS 15 neplatí. Nově uvidíte v aplikaci Fotky na spodní liště malé „i“ v kolečku. Více se dočtete v článku: iOS 15 nabídne zobrazení EXIF přímo ve Fotkách.

macOS Monterey přináší nativní Zkratky na Mac

Mezi nově uvedenými novinkami na včerejší Keynote byl také operační systém macOS 12 Monterey, a spolu s ním se uživatelé dočkali také příchodu celé řady nových funkcí, nástrojů a vylepšení. Jednou z novinek, které se v macOS 12 Monterey představily, byla nativní aplikace Zkratky, kterou již několik let nabízí operační systém iOS. Více se dočtete v článku: macOS 12 Monterey přináší nativní Zkratky na Mac.

Nové operační systémy nabídnou vylepšené nástroje pro správu hesel a ochranu soukromí

Stejně jako každý rok představil Apple také letos veřejnosti mimo jiné své nové operační systémy včetně iPadOS 15, iOS 15 a macOS 12 Monterey. Součástí letošních verzí operačních systémů od Applu je opět řada nejrůznějších zajímavých novinek, funkcí a vylepšení. Apple letos u svých OS opět představil také nové funkce pro vylepšení soukromí a bezpečí uživatelů. Více se dočtete v článku: macOS Monterey, iOS 15 a iPadOS 15 nabídnou vylepšené nástroje pro správu hesel a ochranu soukromí.

Apple spustil Apple Music Hifi

Slib splněn. Tak přesně takto by se dal s trochou nadsázky označit čerstvý krok Applu ve formě spuštění bezztrátového režimu a podpory prostorového zvuku v Apple Music. Tyto novinky sice oznámil už před pár týdny skrze tiskovou zprávu, k jejich spuštění se však odhodlal až nyní, tedy krátce poté, co se o novinkách v Apple Music rozpovídal i na úvodní Keynote WWDC s tím, že je hodlá v horizontu pár hodin spustit. Více se dočtete v článku: Apple spustil Apple Music Hifi.

 Nová funkce zabezpečující soukromí v iCloud+ nebude k dispozici v Číně

Apple na vývojářské konferenci WWDC21 oznámil řadu novinek v čele s novými operačními systémy. Patřičnou pozornost si pak opět dokázal získat segment soukromí, který se dočkal dalšího zlepšení. Ne všechny země ale budou mít tyto funkce k dispozici. Které to budou a proč? Více se dočtete v článku: Nová funkce zabezpečující soukromí v iCloud+ nebude k dispozici v Číně a dalších státech.

 

Služba Najít v iOS 15 lokalizuje i vypnutá nebo smazaná zařízení

Najít v iOS 15 bude nově moci lokalizovat takové zařízení, které je vypnuté, nebo bylo na dálku smazané. První případ je užitečný v situaci, kdy má zařízení nízkou kapacitu baterie a vybije se, tedy i vypne. Aplikace tak pravděpodobně bude ukazovat poslední známou polohu. Případ druhý pak odkazuje k tomu, že i po vymazání zařízení nebude možné sledování deaktivovat. Více se dočtete v článku: Služba Najít v iOS 15 lokalizuje i vypnutá nebo smazaná zařízení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více