Zavřít reklamu

Máte čas od času chuť si odpočinout při hraní nějaké budovatelské strategie? Takový rozumný nápad se bohužel občas změní v pravý opak původního plánu. Město se vám postupně rozrůstá a vy musíte řešeit narůstající množství komplexních situací a problémů. Na starost dostáváte blahobyt svých obyvatel, dodržování územního plánování nebo vyrovnání celé městské ekonomiky. Z řady klasických budovatelských strategií, nebo alespoň z téhle jejich dvojité povahy, naštěstí pohodové Townscaper vystupuje. Hra, která je dílem jediného vývojáře Oskara Stalberga, vám určitě nervy nepocuchá.

V Townscaper jde o jediné – o stavění ostrovních městeček plných rozkošných budov. Nic víc, nic míň. Hra před vás neklade žádný cíl a nchává vám tak zcela volné ruce. Na rozdíl od některých sandboxových simulátorů tu ale nenajdete obrovské množství voleb. Nemusíte vybírat mezi jednotlivými typy budov, ani mezi různými zákrutami, které budou následovat vaše chodníky. Hratelnost je maximálně intuitivní a baráčky budete lehce stavět již od první vteřiny, jež ve hře strávíte.

Stavění totiž probíhá tak, že si jednoduše zvolíte barvu a kliknete na nějaké místo na obrazovce. Hra se už pak sama rozhodne, co za dílek se na to místo hodí nejvíc. Kliknete do vody, objeví se kus ostrova. Kliknete na prázdný kus ostrova, objeví se malý domeček. Klikněte na domeček mnohokrát, postavíte věž do nebes. Všechno tohle hraní navíc doprovází líbezný vizuál a pohodový hudební doprovod. Pokud se tedy cítíte vystresování a vaše obvyklé hry vám v relaxaci nepomůžou, určitě popřemýšlejte nad intutitvní tvorbou vlastního městečka v Townscaper.

Hru Townscaper můžete zakoupit zde

Témata: , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.