Zavřít reklamu

I na dnešní večer jsme si pro naše věrné čtenáře připravili IT souhrn, ve kterém se dozvíte vše, co se dnes událo v IT světě. Hned první novinkou zajisté potěšíme všechny herní nadšence – Marek Vašut totiž i v remaku Mafie propůjčí svůj hlas hlavní postavě, Tommymu Angelovi. V druhé a třetí novince se svým způsobem budeme věnovat Vesmíru – podíváme se, jaký krok učinila společnost Space X, a poté si ukážeme nádherné záběry, které vznikly při formování nové hvězdy. Nakonec vás informujeme o současné situaci operátora T-Mobile, kterému po dobu několika dní nefungovaly veškeré interní systémy.

Marek Vašut bude dabovat Tommyho z Mafie

Pokud patříte mezi české herní nadšence, tak jste v minulosti rozhodně hráli hru Mafia: The City of Lost Heaven. Tato hra způsobila nejen v České republice velký poprask – a nutno dodat, že jej způsobuje znova. Chystá se totiž remake této hry, který vyjde již za několik málo týdnů. Momentálně už víme, že se dočkáme pozměněných herních praktik, lehké změny příběhu, ale hlavně českého dabingu – právě český dabing je to, co mnoho hráčů jednoduše k Mafii potřebuje. Vzhledem k tomu, že dabing už je potvrzený, tak se momentálně řeší už jen to, kdo a koho bude dabovat. Už víme, že Petr Rychlý opět ztvární Paulieho – informoval nás o tom na jeho Instagramu. Otazníky však i nadále visely nad hlavní postavou celé této hry – Tommym Angelem.

V původní hře daboval Tommyho Angela Marek Vašut a nutno podotknout, že jeho hlas postavě sedl doopravdy jako zadek na hrnec. Původní Mafie je už ale stará 18 let a dabéři, jakožto obyčejní lidé, jednoduše stárnou, zatímco Mafia za pár týdnů omládne. Je to několik hodin nazpátek, co Marek Vašut potvrdil, že svůj hlas propůjčí Tommymu i v remaku hry Mafia. Zatímco jeden tábor nadšenců slaví, tak druhý má lehké pochybnosti, a to právě kvůli tomu, že hlas Marka Vašuta již není to, co býval. Pořád má samozřejmě své kvality a poznáte jej po jediném slovu, každopádně jde o to, zdali hlas nebude na Tommyho už příliš starý. Jak celý počin dopadne se dozvíme již letos 28. srpna, kdy remake hry Mafia oficiálně vychází. Prozatím nám nezbývá nic jiného, než doufat, že bude dabing opravdu povedený, a že nebude odfláknutý. Jaký máte na celou tuto situaci ohledně dabingu názor vy? Je i nadále Marek Vašut ideální volbou, anebo se měl jeho ztvárnění ujmout někdo jiný? A zahrajete si „novou“ Mafii? Dejte nám to vědět do komentářů.

Muskův SpaceX vypustil do kosmu největší vojenský satelit USA

Pokud se alespoň trochu věnujete modernímu IT světu, tak už jste rozhodně alespoň jednou v životě narazili na jméno Elon Musk. Tento vizionář vlastní kromě společnosti Tesla, která se zabývá vývojem a konstrukcí elektrovozidel, také společnost SpaceX. Jak už název této společnosti napovídá, tak má co dočinění s Vesmírem. Nedávno společnost SpaceX vyslala do kosmu raketu Falcon 9, která na oběžnou dráhu vynesla největší americký vojenský GPS satelit. Tato akce měla proběhnout již před několika měsíci, avšak bohužel z ní kvůli koronaviru muselo sejít. SpaceX tak napravuje své resty a dohání, co se dá. Družici se podařilo do kosmu vynést bez sebemenších problémů a vše mělo jít podle plánu. Vynesený satelit je údajně nejpřesnějším svého druhu.

Podívejte se na nádherné fotografie, které vznikly při formování hvězdy

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak u Vesmíru zůstaneme i u třetí novinky. Není třeba zmiňovat, že je Vesmír jednoduše obrovský, a že se v něm odehrávají různá divadla, na která se společně s moderními technologiemi můžeme podívat. Poslední divadlo, které Vesmír promítal, se zaobíralo vytvářením nové hvězdy, konkrétně v seskupení hvězd s názvem G286.21+0.17. Název tohoto seskupení hvězd rozhodně tak pěkný není, věřte ale, že fotografie, která při tvoření hvězdy vznikla, je doopravdy nádherná. Prohlédnout si ji můžete níže.

Zdroj: NASA

T-Mobile je zpět!

Ve včerejším souhrnu jsme vás informovali o rozsáhlých problémech operátora T-Mobile. Tomu již po dobu tří dnů nefungovaly prakticky veškeré interní systémy. Zatímco ještě ve včerejších večerních hodinách nebylo jisté, kdy se kompletní opravy dočkáme, tak nyní vám již můžeme s radostní oznámit, že je T-Mobile zpět, a že jsou opět jeho interní systémy funkční a plně k dispozici. Pro vás, jakožto zákazníky, to znamená, že už se můžete podpory ptát na různé otázky, anebo můžete navštívit kamennou prodejnu, ve které vás obsluha již bez sebemenších problémů obslouží. Nyní už tedy nezbývá nic jiného než doufat, že se do příštích let nejen T-Mobile podobným problémům vyhne, a že vše bude i nadále fungovat tak, jak má.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více