Zavřít reklamu

Apple včera v podvečer vydal Golden Master (GM) verzi watchOS 6, čímž se systém dostal do finální fáze testování. Spolu s aktualizací, která nyní určena pouze pro vývojáře, dorazilo na Apple Watch několik nových ciferníků.

Konkrétně jde o ciferníky, které Apple představil společně s novými Apple Watch Series 5. Řadí se mezi ně i takzvaný Meridian (Poledník), se kterým Apple své nové hodinky ukazuje na všech propagačních materiálech, a jenž kromě analogového ukazatele hodin obsahuje čtyři komplikace uspořádané do kosočtverce v blízkosti středu ciferníku. V úpravách je pak možné si zvolit černé nebo bílé pozadí a také konkrétní komplikace i jejich barvu.

Apple Watch cifernik

Tím ale výčet nekončí. watchOS 6 GM přináší také několik nových ciferníků z edice Nike+. Jak už název napovídá, jde o ciferníky dostupně speciálně pro Apple Watch Nike+ a jejich výhodou je, že nabízí poměrně rozsáhlé možnosti přizpůsobení. Uživatel si tak může dle vlastních preferencí zvolit, zda chce u konkrétního ciferníku analogový či digitální ukazatel hodin a upravit si může i čtveřici komplikací v jednotlivých rozích displeje. Druhý ciferník z edice Nike+ je naopak maximálně minimalistický a kromě hodin obsahuje pouze logo Nike.

Všechny nové ciferníky ve watchOS 6 GM budou dostupné také pro Apple Watch Series 4. Pokud tedy vlastníte loňský model hodinek, stačí si počkat do příštího čtvrtka 19. září, kdy watchOS 6 vyjde pro běžné uživatele. Spolu s výše uvedenými ciferníky se můžete také na California, Numerals Duo, Gradient, Solar Dial, které si můžete prohlédnout v článku odkazovaném níže.

Zdroj: Twitter, 9to5mac

.