Zavřít reklamu

Příliš často se zde o konkurenci nezmiňuji, ale čas od času je fajn udělat si přehled i o těch ostatních. A právě v pondělí 15.2. mají důležitý den uživatelé Windows Mobile, kdy by měl být v Barceloně představen nový operační systém pro smartphony od Microsoftu – Windows Mobile 7.

Není asi nutné připomínat, že největší kritici Apple produktů pocházejí právě z táboru fandů Windows Mobile. Nejčastější argumenty proti iPhone? Chybějící podpora Flashe a žádný multitasking (ačkoli my víme, že iPhone zčásti „multitáskinguje“).

A právě okolo nového Windows Mobile 7 začala spekulovat světová média. Z několika zdrojů se k nim donáší, že Windows Mobile 7 by neměl podporovat Flash a dokonce by měl chybět i multitasking! Jako náhrada za chybějící multitasking by se mohli objevit nám známé push notifikace. Ba co víc, na Windows Mobile 7 by měly jít instalovat aplikace jen z Marketplace, tedy pouze aplikace, které budou posvěcené samotným Microsoftem.

Po představení Windows Mobile 7 možná bude těžké najít 10 rozdílů mezi iPhone OS a Windows Mobile 7. Stále jsou to jen spekulace, vše může být nakonec úplně jinak, ale to se dozvíme až v pondělí. Že by se Microsoft rozhodl zcela okopírovat byznys model Applu a nepřišel s vlastním řešením? Nebylo by to poprvé..

.