Zavřít reklamu

Pokud chcete prostřednictvím jablečného zařízení s někým komunikovat, tak k tomu můžete využít nespočet různých aplikací. Mezi nejznámější komunikační aplikace patří například WhatsApp a Messenger, popřípadě Telegram a další. Apple však nabízí svou vlastní komunikační platformu iMessage, která je přímo součástí nativní aplikace Zprávy. V každých nových verzích operačních systémů přichází Apple s různými vylepšeními (nejen) v aplikaci Zprávy. Letos, s představením macOS Monterey a dalších systémů, tomu samozřejmě nebylo jinak. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 tipů ze Zpráv v macOS Monterey, které byste měli znát.

Jednoduché uložení fotek

V případě, že vám někdo v rámci Zpráv, potažmo iMessage, odeslal nějakou fotografii, tak jste na ni pro její uložení museli klepnout pravým tlačítkem, a poté zvolit možnost pro uložení. Nejedná se samozřejmě o nějak složitý postup, každopádně kdybychom mohli fotky uložit jediným klepnutím, tak bychom se rozhodně nezlobili. Dobrou zprávou je, že přesně s touto funkcí Apple v rámci macOS Monterey přišel. Pokud si nyní chcete uložit fotku či obrázek, kterou nějaký kontakt odeslal, tak stačí, abyste vedle ní klepnuli na tlačítko stažení. Nutno zmínit, že tato možnost je k dispozici jen u fotek, které od kontaktů přijmete. Vlastní fotku, kterou odešlete vy, takto uložit nelze.

tipy triky zprávy macos monterey

Nové možnosti Memoji

Pokud vlastníte iPhone X a novější, potažmo jakýkoliv iPhone s Face ID, tak už jste si zajisté alespoň jednou vyzkoušeli Memoji či Animoji. Jedná se o jakési postavičky zvířat či lidí, které si můžete vytvořit přesně podle svého gusta. Na iPhonech s Face ID pak můžete tyto postavičky odesílat s emocemi, které sami vytvoříte prostřednictvím přední TrueDepth kamery. Vzhledem k tomu, že Macy prozatím Face ID nedisponují, tak jsou pro ně k dispozici pouze nálepky s Memoji či Animoji. Vlastní Memoji či Animoji si na Macu můžete vytvořit už delší dobu, s příchodem macOS Monterey však můžete své postavičce nově nastavit outfity, společně s novými pokrývkami hlavy a brýlemi. Kromě toho je možné nastavit i nové barvy očí a nechybí možnost nasazení naslouchátek či dalších předmětů zpřístupnění. Pokud byste si chtěli vytvořit či upravit Memoji či Animoji, tak stačí, abyste přešli do konverzace ve Zprávách, kde dole klepněte na ikonu App Store, a poté na Nálepky s Memoji.

Rychlý náhled či otevření

Jestliže vám někdo v rámci iMessage odešle fotografii, tak pro její otevření stačí, abyste na ni dvakrát poklepali, čímž se zobrazí ve větším okně. Konkrétně se po otevření fotka zobrazí v rychlém náhledu, který slouží pro rychlé prohlédnutí. V případě, že byste chtěli fotografii nějak upravit a dále s ní pracovat, tak byste ji museli otevřít v Náhledu. Toho jste mohli docílit tak, že jste v pravé části okna rychlého náhledu klepnnuli na tlačítko Náhled. V nové verzi macOS Monterey je však možné fotku či obrázek zobrazit v Náhledu ihned. Stačí, abyste na obrázek či fotku klepnuli pravým tlačítkem, a poté vybrali možnost Otevřít, čímž dojde k otevření v Náhledu, kde se můžete ihned vrhnout do práce.

tipy triky zprávy macos monterey

Kolekce fotografií

Kromě zpráv skrz iMessage odesíláme také fotografie, jelikož při odeslání nedochází ke komprimaci a zhoršení kvality, což je v určitých případech velice užitečné. Pokud byste ve Zprávách někomu odeslali jeden obrázek, tak se samozřejmě zobrazí ve formě náhledu, na který stačí klepnout pro zobrazení v plné velikosti. Avšak v případě, že jste až donedávna odeslali více fotek najednou, tak se každá fotka do konverzace umístila zvlášť, což zabíralo místo v chatu a pro nalezení staršího obsahu bylo nutné scrollovat prakticky donekonečna. S příchodem macOS Monterey se tohle mění, a pokud dojde k odeslání více fotek, tak se umístí do kolekce, která zabírá stejné místo jako jedna fotografie. Tuto kolekci si můžete kdykoliv otevřít a zobrazit v ní veškeré snímky.

Sdíleno s vámi

Jak už jsem zmínil výše, tak kromě textu je ve Zprávách možné odesílat také fotky, videa či třeba odkazy. Pokud jste až donedávna chtěli veškerý tento sdílený obsah s konkrétním kontaktem zobrazit, tak bylo nutné, abyste přešli do konkrétní konverzace, následně vpravo nahoře klepnuli na ikonu ⓘ, a poté v okně obsah našli. Jedná se o jednoduchý způsob, který zajisté čas od času využívá každý z nás. Nově se ale veškerý s vámi sdílený obsah zobrazuje také přímo v konkrétních aplikacích, se kterými má co dočinění. Tento obsah najdete vždy v oddílu Sdíleno s vámi, který se nachází například ve Fotkách a v Safari. V prvním případě jej najdete v sekci Pro vás, v případě druhém zase na úvodní stránce.

.