Zavřít reklamu

Na našem magazínu jste se mohli dočíst o zajímavých aplikacích pro jablečná zařízení – konkrétně jsme se věnovali aplikacím vhodným pro iPhone a iPad. Součástí portfolia produktů kalifornské společnosti jsou i hodinky Apple Watch a přestože je App Store pro operační systém watchOS značně osekaný a použitelných aplikací zde tolik není, pár se jich pořád najde. Tento článek vypíchne opravdu ty nejvíce propracované aplikace, u kterých je využitelnost opravdu vysoká.

Shazam

Aplikace Shazam je ve své kategorii s přehledem nejstahovanější a i v porovnáním s programy jiných druhů se v aplikačních obchodech App Store a Google Play pohybuje na předních příčkách. Za pomocí mikrofonu a internetového připojení dokáže rozpoznat téměř jakoukoli hrající skladbu a vy si ji poté můžete jedním klepnutím uložit do knihovny Apple Music a Spotify. Dále podporuje funkci Auto Shazam, pomocí které se při absenci internetového připojení nahrávka uloží do paměti telefonu, a jakmile smartphone přístup k internetu získá, zaznamenanou píseň identifikuje. Program pro chytré hodinky umí skladby rozpoznávat a ukládat je i do historie vašeho účtu, ukázky ze skladeb je možné přímo na vašem zápěstí přehrát. Vývojáři zajistili, abyste pro spuštění rozpoznání použili co nejkratší čas, na ciferník je tedy možné přidat šikovnou komplikaci pro otevření Shazamu.

Aplikaci Shazam nainstalujete bezplatně zde

Seven – Quick At Home Workouts

Obzvlášť v době karantény, kdy nejsou otevřené posilovny ani fitness centra, se u mnohých lidí na zdraví podepisuje nedostatek pohybu. Možná byste rádi se cvičením začali, je k tomu ale potřeba nějaká ta motivace, navíc je nutné cvičit správně. S programem Seven – Quick At Home Workouts bude nutné, abyste každý den 7 minut cvičili podle zadaných instrukcí. Nejprve si nastavíte, zdali chcete zhubnout, nabrat svaly nebo se jen udržet v kondici, a podle toho vám software personalizuje cvičební plány. Pokud vás ani to nedokope k pohybu, pak zkuste namotivovat ke stažení i své přátele a ve výkonech s nimi soutěžit. A jestliže vás ani to neposouvá, po předplacení prémiové verze za 249 Kč měsíčně nebo 1490 Kč ročně se budete moci spojit s profesionálními trenéry, kteří si s vámi určitě poradí, kromě toho se rozšíří výběr cvičení, které můžete vykonávat, a tréninkové plány se vám budou lépe přizpůsobovat.

Aplikaci Seven – Quick At Home Workouts stáhnete zde

Strava

U sportu ještě na chvíli zůstaneme. Jestliže si pravidelně chodíte zaběhat či zajezdit na kol, nativní Cvičení vám nevyhovuje a hledáte nějakou tu aplikaci, která by umožňovala měření tréninků pouze pomocí chytrých hodinek, tak zbystřete. Strava je mezi sportovci poměrně populární a od toho se odvíjí i její funkce. Kromě zaznamenání aktivity můžete s ostatními soutěžit a tím se motivovat. Pokud byste chtěli, aby vám software sestavil tréninkový plán a odemknul více sportovních aktivit, stačí aktivovat měsíční či roční předplatné.

Aplikaci Strava nainstalujete zde

MiniWiki

Asi neexistuje člověk, který by aktivně pracoval s internetem a neznal by Wikipedii. Portál je populární převážně mezi studenty a nejen těm by se tedy hodilo, aby k ní měli přístup i ze zápěstí. Oficiální klient pro Apple Watch neexistuje, s MiniWiki jej ale nebudete potřebovat. Program je pro malý displej hodinek více než skvěle optimalizovaný, čtení encyklopedie je tedy relativně komfortní. Po předplacení plné verze zpřístupníte stahování článků pro offline přečtení nebo doporučování těch nejlepších podle lokality.

Aplikaci MiniWiki stáhnete z tohoto odkazu

Microsoft PowerPoint

Ve chvíli, kdy často prezentujete své projekty, tak ke tvoření poutavých prezentací možná využíváte Microsoft PowerPoint. Při samotném předvádění však není úplně to pravé ořechové, když neustále hledíte na displej počítače, projektoru či telefonu, přepínáte jednotlivé snímky a technika vás omezuje v komunikaci s publikem. Přesně k usnadnění předvádění slouží Microsoft PowerPoint pro Apple Watch – přepínání snímků při prezentování totiž zvládnete přímo na nich. Další funkce byste sice v aplikaci nenašli, osobně si však myslím, že svůj účel plní, a to více než spolehlivě.

Aplikaci Microsoft PowerPoint nainstalujete zde

.