Zavřít reklamu

Pandemická situace se v řadě míst po celém světě začíná konečně opět zlepšovat. Spolu s tím dochází také k návratu zaměstnanců firem zpět do kanceláří. Výjimku v tomto směru netvoří ani Google, jeho vedení ale usoudilo, že by mohlo svým zaměstnancům umožnit práci jak z kanceláří, tak i z domova. Dále bude v našem dnešním souhrnu dne řeč o Donaldu Trumpovi. Tomu byl počátkem tohoto roku v souvislosti s výtržnostmi v Kapitolu zablokován facebookový účet – a právě o jeho možném budoucím obnovení se tento týden jednalo.

Donaldu Trumpovi byl prodloužen ban na Facebooku

V našem včerejším souhrnu dne jsme vás mimo jiné informovali také o tom, že si bývalý americký prezident, Donald Trump založil vlastní sociální platformu, kterou svým příznivcům sliboval již delší dobu. Pro Trumpa je jeho vlastní platforma v současné chvíli jediným způsobem, jak sdělovat světu své názory a postoje – na Twitteru i Facebooku je totiž již nějakou dobu zabanovaný. Tento týden se sdružení nezávislých expertů zabývalo otázkou, zda Trumpovi udělit doživotní, nebo pouze dočasný zákaz, respektive zda není celoživotní zákaz neúměrně přísným opatřením.

Čistě teoreticky se zmíněný zákaz může prodlužovat donekonečna, v současné chvíli se ale po jednání odpovědných zaměstnanců Facebooku prodloužil o dalších šest měsíců. Po uplynutí této doby bude Trumpův ban opět předmětem jednání. Viceprezident Facebooku pro globální záležitosti a komunikaci, Nick Clegg, ve středu potvrdil, že facebookový účet Donalda Trumpa zůstane nejméně po dobu dalších šesti měsíců zablokovaný. Poté bude celá věc opět přehodnocena. K zablokování účtu se uchýlila také sociální platforma Twitter, pozastaven byl i Trumpův jeho YouTube účet. Výkonná ředitelka YouTube, Susan Wojcicki, nicméně v této souvislosti uvedla, že Trumpův účet v budoucnu opět zprovozní.

Někteří zaměstnanci Googlu budou moci více pracovat z domova

Spolu s tím, jak se postupně uvolňují jistá protiepidemická opatření a zároveň stoupá dostupnost vakcíny, se zaměstnanci firem po celém světě pomalu začínají vracet z prostředí svých domovů zpět do kanceláří. Pro některé firmy se ale koronavirová doba stala mimo jiné důkazem, že ne vždy je nezbytně nutné docházet do kanceláře. Jednou z takových firem je i Google, jehož výkonný ředitel, Sundar Pichai, tento týden oznámil, že pracuje na opatřeních, která by některým zaměstnancům měla do budoucna zajistit možnost pracovat i nadále z domova.

Ve své e-mailové zprávě, adresované agentuře Bloomberg, Pichai připomněl, že Google začíná postupně opět otevírat své kanceláře a pomalu se vrací k běžnému provozu. Zároveň se ale snaží také zavést systém hybridní práce, v jejímž rámci budou zaměstnanci moci ve větší míře pracovat formou home office. Google byl jednou z předních technologických firem, která svým zaměstnancům umožnila po propuknutí pandemie v první polovině loňského roku pracovat na dálku. Podle odhadů agentury Bloomberg ušetřil přechod na práci z domova společnosti Google zhruba jednu miliardu dolarů, a to převážně na cestovních nákladech. Samotný Google pak ve své zprávě o finančních výsledcích za první čtvrtletí roku 2021 uvedl, že se mu podařilo ušetřit 288 milionů dolarů na nákladech spojených s cestováním nebo zábavou.

Google
Zdroj: commons.wikimedia.org

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více