Zavřít reklamu

Spolu s operačními systémy macOS Catalina a iOS 13 představil Apple také prakticky novou aplikaci s názvem „Find My“. Ta umožňuje nejen najít ztracené Apple zařízení tak, jak jsme byli zvyklí u nástroje „Najít iPhone“, ale dokáže lokalizovat i zařízení za pomoci Bluetooth. Koncem jara tohoto roku se objevily zprávy o tom, že Apple připravuje zcela nový lokalizační přívěšek, který samozřejmě také nabídne integraci s „Find My“. Ten by mohl být představen na letošní zářijové Keynote spolu s dalšími novinkami.

Pokud znáte populární zařízení Tile, můžete si udělat poměrně přesnou představu o tom, jak bude lokalizační přívěšek od Applu fungovat a vypadat. Půjde s největší pravděpodobností o drobný předmět, vybavený Bluetooth konektivitou, díky které bude možné přes aplikaci v Apple zařízení najít klíče, peněženku či jinou věc, ke které bude přívěšek připevněn. Podobně jako ostatní přívěšky tohoto typu by i ten od Applu měl disponovat schopností přehrání zvuku pro snadnější nalezení. Polohu přívěšku bude také možné sledovat na mapě.

V červnu tohoto roku se v iOS 13 objevily odkazy na produkt s názvem „Tag1.1“. Některé z těchto odkazů dokonce naznačují, jak by chystaný přívěšek měl vypadat. V neveřejné verzi operačního systému iOS 13 byly objeveny obrázky zařízení kruhového tvaru, v jehož středu se nachází logo společnosti Apple. Do jaké míry se těmto obrázkům bude podobat finální zařízení není zatím jasné, příliš by se ale lišit nemělo. Díky kruhovému tvaru se navíc bude přívěšek lišit od konkurenčního hranatého Tile. Nedávné zprávy hovoří o tom, že by přívěšek měl být vybaven vyjímatelnou baterií – s největší pravděpodobností půjde o ploché kulaté baterie, používané například v některých hodinkách. Přívěšek by měl být schopný uživatele včas upozornit na to, že se baterie vybíjí.

Jednou z největších výhod lokalizačního přívěšku od Applu bude jistě jeho integrace s iOS, potažmo s celým Apple ekosystémem. Podobně jako iPhone, iPad, Apple Watch a další zařízení by i přívěšek mělo být možné spravovat přes aplikaci Find My, a to v sekci „Předměty“ vedle položek „Zařízení“ a „Lidé“ uprostřed spodní lišty aplikace. Přívěšek pak bude spárován s iCloudem svého majitele podobným způsobem, jako třeba AirPods. Ve chvíli, kdy se zařízení od iPhonu příliš vzdálí, dostane uživatel notifikaci. Uživatelé by rovněž měli získat možnost vytvoření seznamu poloh, které bude zařízení umět ignorovat, a kde bude moci zanechat peněženku či klíče s přívěškem, aniž by dostával upozornění.

U přívěšku by taktéž mělo být možné aktivovat režim ztráty. Zařízení totiž bude obsahovat kontaktní informace svého majitele, které bude moci případný nálezce zobrazit a snáze tak klíče či peněženku s předmětem vrátit. O nálezu bude majitel informován automaticky, není ale jasné, zda bude informace možné zobrazit i na non-Apple zařízeních.

Přívěšek bude podle všeho možné k předmětům uchytit za pomoci očka či karabiny, jeho cena by neměla převýšit 30 dolarů (v přepočtu zhruba 700 korun).

Neveřejná verze iOS 13 ale v souvislosti s přívěškem odhalila ještě jednu zajímavou věc, a tou je možnost vyhledávání ztracených předmětů s pomocí rozšířené reality. V buildu operačního systému se objevila 3D ikonka červeného balonku. Ten na displeji iPhonu po přepnutí do režimu rozšířené reality označí místo, kde se předmět nachází, a uživatel ho tak bude moci snáze najít. V systému se objevila i 2D ikona oranžového balonku.

Apple Tag FB

Zdroje: 9to5Mac, Mac Rumors

.