Zavřít reklamu

O lokalizačním přívěsku od společnosti Apple se mluví už od loňského roku. Tehdy se předpokládalo, že ho firma představí na své podzimní Keynote, k tomu ale nakonec nedošlo. Analytici se nicméně shodují na tom, že přívěšek dříve či později opravdu spatří světlo světa. Napovídá tomu i nedávné video, které samotná společnost Apple nahrála na oficiální kanál Apple Support na YouTube. Video už na serveru nenajdete, stihli si ho ale všimnout autoři blogu Appleosophy.

Na videu se mimo jiné objevil záběr na Nastavení -> Apple ID -> Najít -> Najít iPhone, kde se nacházela kolonka Hledání offline zařízení. Pod touto kolonkou se nacházela doslovná zmínka o tom, že tato funkce umožňuje nalezení tohoto zařízení a AirTags i v případě, že není připojené k Wi-Fi nebo mobilní datové síti. Lokalizační přívěsek AirTag má představovat konkurenci pro velmi oblíbené doplňky Tile. Ty slouží k tomu, aby uživatelé mohli za pomoci svých mobilních zařízení snáze najít předměty – klíče, peněženky nebo třeba zavazadla – ke kterým jsou tyto přívěsky připnuté.

První náznaky toho, že Apple chystá vydání lokalizačních přívěšků, se v kódu operačního systému iOS 13 objevily již v loňském roce. Lokalizační přívěšky by měly být integrovány do nativní aplikace Najít, kde jim s největší pravděpodobností bude přidělena vlastní karta s názvem Předměty. V případě, že se uživatel vzdálí od předmětu, opatřeného přívěškem, může se na jeho iOS zařízení zobrazit notifikace. S pomocí aplikace Najít by poté mělo být možné přehrát na přívěšku zvuk pro snazší nalezení daného předmětu. Analytik Ming-Chi Kuo vyjádřil letos v lednu své přesvědčení, že by Apple měl své lokalizační přívěšky s názvem AirTags představit v první polovině tohoto roku.

.