Zavřít reklamu
iWant

Apple A12 bude založen na 7 nm procesu. Samsung jej však nevyrobí

iWant

Není žádným tajemstvím, že by se Apple od svého hlavního konkurenta Samsungu rád odtrhl, aby tak byly dodávky komponent z jeho strany co možná nejnižší nebo nejlépe žádné. Toto „odloučení“ se však ve velké míře projeví teprve v roce 2018. Nové procesory Apple A12 by tak již neměl vyrábět Samsung, ale jeho konkurent – společnost TSMC.

Společnost TSMC by měla Applu v letošním roce dodávat procesory pro budoucí iPhony a iPady – Apple A12. Ty by měly být založeny na velmi úsporném 7 nm výrobním procesu. Navíc se zdá, že Apple nebude jediným zákazníkem. O nové čipy zažádalo mnoho dalších společností. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že má TSMC dostatečnou kapacitu na to, aby pokrylo veškerou poptávku. V ideálním případě se tak Apple na Samsung nebude muset vůbec obracet.

Samsung začíná ztrácet své pozice

Dalo by se bez nadsázky říci, že má do jisté míry TSMC před Samsungem ve výrobních technologiích náskok. Ještě letos bychom se u TSMC pak měli dočkat vystavení nové haly, která zabezpečí výrobu procesorů postavených na pokročilejším 5 nm výrobním procesu. V roce 2020 je pak plánován přechod na 3 nm výrobní proces. Pokud u Samsungu neuvidíme znatelnější pokrok, je docela jisté, že by se v řádu několika let mohla jeho tržní pozice značně propadnout.

Zdroj: Patently Apple