Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Nová zpráva upozorňuje na mizející barvu iPhonu 12

Jablečné telefony iPhone 12 a 12 mini se pyšní rámečkem z leteckého hliníku, zatímco v případě modelů 12 Pro a 12 Pro Max Apple vsadil na ocel. Dnes se na internetu objevila velice zajímavá zpráva, která se přesně tohoto rámečku iPhonu 12 týká, kdy se konkrétně upozorňuje na postupnou ztrátu barvy. O tento příběh se podělil portál SvetApple, který popsal jejich zkušenost se zmiňovaným telefonem v provedení PRODUCT(RED). Ten  navíc zakoupili teprve v listopadu minulého roku pro potřeby redakce, přičemž celou dobu byl v průhledném silikonovém krytu a nikdy nebyl vystaven žádným toxickým látkám, které by mohly ztrátu barvy způsobit.

Během posledních čtyř měsíců se ale setkali se značným odbarvením hrany hliníkového rámečku, konkrétně tedy v rohu, kde se nachází fotomodul, zatímco všude jinde je barva neporušena. Zajímavé je, že tento problém není nikterak unikátní a již v minulosti se objevil v případě iPhonů 11 a iPhonů SE druhé generace, které jsou taktéž vybaveny rámečkem z hliníku a někdy se setkávají se ztrátou barvy. Nemusí se přitom ani jednat o zmiňované PRODUCT(RED) provedení. Na tomto specifickém případu je každopádně zvláštní, že se problém objevil za tak krátkou dobu.

Nová reklama promuje odolnost a voděodolnost iPhonu 12

Již během samotného představení iPhonu 12 se Apple chlubil skvělou novinkou v podobě takzvaného Ceramic Shield. Konkrétně se jedná o podstatně odolnější přední keramické sklo vyrobené z nano-krystalů. Celá reklama nese označení Cook neboli kuchař a můžeme vidět muže v kuchyni, který dává iPhonu pořádně zabrat. Posypává jej totiž moukou, polévá tekutinami a hned několikrát mu spadne. V závěru každopádně nikterak neporušený telefon vezme a od nečistot jej umyje pod tekoucí vodou. Celý spot má primárně promovat právě zmiňovaný Ceramic Shield v kombinaci s voděodolností. Loňské jablečné telefony se totiž pyšní certifikací IP68 a vydrží tedy v hloubce až šesti metrů po dobu třiceti minut.

Apple vydal další vývojářské bety

Apple dnes večer vydal čtvrté beta verze svých operačních systémů. Pokud tedy máte aktivní vývojářský profil, můžete si již nyní stáhnout čtvrtou betu iOS/iPad OS 14.5, watchOS 7.4, tvOS 14.5 a macOS 11.3. Tyto aktualizace by s sebou měly přinést řadu oprav a další vychytávky.

.