Zavřít reklamu

Apple Watch jsou tady s námi již od roku 2015. Apple se velice rychle dostal do vůdčí pozice a dokázal si tak získat přízeň fanoušků po celém světě. Ne nadarmo se proto říká, že jsou to právě Apple Watch, které byly korunovány za nejlepší chytré hodinky vůbec. Cupertinská společnost se totiž vydala vcelku správným směrem a vsadila nejen na zobrazování notifikací a monitorování sportovních funkcí, ale přinesla poměrně zásadní možnosti s ohledem na hlídání zdraví a zdravotních funkcí.

Během posledních let jsme se proto dočkali příchodu několika zásadních senzorů a vychytávek. Dnešní Apple Watch si proto hravě poradí nejen s měřením srdečního tepu, ale zároveň s EKG, saturací kyslíku v krvi či tělesnou teplotou, případně dokážou svého uživatele upozornit na nepravidelný srdeční rytmus nebo automaticky detekovat pád a autonehodu. I přes to všechno se však ono prvotní nadšení z Apple Watch kompletně vytratilo. Mezi fanoušky se tak otevřela nekončící diskuze o tom, co je potřeba udělat a s čím by měl Apple přijít. A právě jedno z řešení má doslova na dosah ruky.

Příslušenství, které toho zvládne mnohem víc

Jak už ze samotného titulku tohoto článku vyplývá, jisté řešení by mohlo přinést chytré příslušenství. V první řadě se pojďme zaměřit na to, co tím vlastně máme na mysli. Jablečné hodinky jako takové by mohly podporovat řadu příslušenství, které by znatelně rozšiřovalo celkovou funkcionalitu Apple Watch a celé zařízení tak posouvalo o hned několik kroků vpřed. V souvislosti s tímto se nejčastěji mluví o možném nasazení takzvaných chytrých řemínků. Řemínek jako takový je elementární součástí hodinek, bez nějž se uživatel jednoduše neobejde. Proč jej proto nevyužít o mnohem lépe?

Důležité je také zmínit, v čem by chytré řemínky vlastně mohly být chytré. V tomto směru je to poměrně jednoznačné. Uvnitř řemínků by mohly být uschovány další důležité senzory, které by mohly celkově rozšiřovat možnosti hodinek jako takových, případně by mohly sloužit pro zpřesnění snímaných dat. Z toho jasně vyplývá celkové zamíření. Jablečná společnost by se tak měla zaměřit primárně na zdraví jablíčkářů a pomoct jim s trackováním dat. Tím by to samozřejmě končit nemuselo. Chytré řemínky jsou víceméně stejně tak využitelné například i pro potřeby sportu či odpočinku. Teoreticky by do nich mohlo jít zakomponovat i doplňující baterii, čímž by se z nich mohla stát jistá alternativa MagSafe Battery Case pro Apple Watch, což by jistě ocenili uživatelé, kteří například častokrát cestují a nemají vždy po ruce nabíječku.

Apple Watch Ultra
Apple Watch Ultra (2022)

Technologie existuje. Na co Apple čeká?

Nyní se přesouváme k tomu nejdůležitějšímu. Nabízí se totiž otázka, proč Apple ještě s něčím takovým doposud nepřišel. V tomto ohledu je nutné zmínit jednu extrémně důležitou informaci. Zprávy o potenciálním příchodu chytrých řemínků totiž nepochází od leakerů či fanoušků, ale přímo od samotného Applu. Ten si za dobu existence Apple Watch nechal zaregistrovat hned několik takovýchto patentů, které do detailu vysvětlují použití a implementaci. Proč proto chytré řemínky ještě nemáme k dispozici? Odpověď na tuto otázku je samozřejmě nejasná, jelikož se jablečná společnost k této záležitosti nikdy nevyjádřila. Uvítali byste něco takového, nebo se podle vás jedná víceméně o zbytečnost?

.