Zavřít reklamu

V dnešním IT souhrnu se máte rozhodně na co těšit. Podíváme se totiž na vcelku zajímavé informace – hned na začátek vám řekneme, kolik peněz si budete muset připravit na nový PlayStation 5. Kromě toho vás informujeme o dalším odložení očekávané herní pecky Cyberpunk 2077. U hráčů zůstaneme i v případě třetí novinky – Epic totiž dnes rozdává zdarma dvě počítačové hry, kdy jednu z nich si můžete stáhnout i na váš Mac. V poslední novince se poté podíváme na (ne)odložení chystaných procesorů od AMD. Máme toho před sebou dost, a tak se vrhněme přímo na věc.

Známe ceny PlayStation 5. Bude levnější, než se očekávalo

V jednom z minulých souhrnů jsme vás informovali o tom, že Amazon zalistoval PlayStation 5 do nabídky svých produktů. Cenovka byla stanovena na necelých 600 liber, což je v přepočtu cca 18 tisíc korun. Mnoho herních nadšenců tato částka lehce šokovala, nezpůsobila ale tak velký poprask – za kvalitu a výkonný hardware je prostě nutné platit. To, že tato cenovka není úplně tak finální, se tak nějak očekávalo – Amazon totiž za stejnou cenu zalistoval 1TB i 2TB verzi. Nakonec je ale všechno jinak. Francouzský e-shop s elektronikou totiž omylem prozradil ceny chystaného PlayStationu 5, a to jak jeho klasické verze s mechanikou, tak také tzv. digitální verze. Pokud si brousíte zuby na verzi s mechanikou, tak si připravte 499 eur, což je v přepočtu cca 13 350 korun, pokud naopak prahnete po digitální verzi bez CD mechaniky, tak bude nutné z peněženky vytasit „jen“ 399 eur, tedy cca 10 700 korun. Zdá se, že by právě tyto ceny měly být finálními cenami, a to i v České republice (plus mínus nějaká ta stovka). Naprosto přesných cen bychom se měli dočkat na přelomu září a října – pokud provedeme zaokrouhlení, tak by čeští prodejci měli PlayStation 5 s mechanikou prodávat za 13 499 korun, digitální verzi bez mechaniky poté za 10 999 korun. Těšíte se?

Odložení Cyberpunk 2077

Pokud sledujete dění okolo chystané a už nyní velmi populární hry Cyberpunk 2077, tak zbystřete. Vývojáři bohužel museli všem svým příznivcům oznámit, že se titul opět odkládá. Původně měl Cyberpunk 2077 vyjít v květnu, poté byl však odložen na 17. září. Nyní vývojáři oznámili, že ani září nebude tím osudovým měsícem. Tímto osudovým měsícem by se podle herního studia CD Projekt RED, jenž za zmíněným titulem stojí, měl stát listopad – konkrétně jeho 19. den. Vývojáři se ve své zprávě pro fanoušky omlouvají a říkají, že jednoduše nechtějí vydat hru, která není dodělaná. Kromě toho vývojáři ve zprávě uvádí, že je tohle jedno z nejtěžších rozhodnutí, které mohou vůbec vývojáři provést. V současné době má být Cyberpunk 2077 hotový po stránce hratelnosti – to znamená, že jsou k dispozici úkoly, videa, dovednosti a předměty, společně se všemi dobrodružstvími v Night City. Údajně však chybí opravit mnoho bugů a některé herní taktiky. Velký herní svět má v tomto případě mnoho nástrah, které musí celé studio opravit. Někteří novináři už se však podle zprávy k Cyberpunk 2077 dostali a mohli si jej po krátkou dobu zahrát. Vůbec první informace od novinářů o této hře se objeví již 25. června.

Cyberpunk 2077:

 Epic Games opět rozdává hry zdarma

Herní společnost Epic Games v poslední době velmi často rozdává hry zdarma. Asi nejvíce tato společnost herní svět pobouřila tím, že před několika dny zpřístupnila GTA V naprosto zdarma. Kdo si během lhůty GTA V od Rockstar Games přidal do své knihovny, tak jej získal zadarmo a bude jej moct hrát po neomezenou dobu, včetně GTA Online. Bohužel se tímto krokem v GTA Online objevilo mnoho hackerů, kteří ničí zážitek původním hráčům – o tom ale tato zpráva není. Epic Games se totiž rozhodlo zpřístupnit další hry zdarma – tentokrát se jedná o Escapists 2 a Pathway, kdy druhá jmenovaná je k dispozici i pro macOS. V Escapists 2 je váš úkol jediný – vymyslet plán útěku a dostat se ven z vězení. Jedná se o skvělou hříčku, která vás zabaví na dlouhé hodiny. Co se týče Pathway, tak v tomto případě se jedná o skvělou adventuru, jejíž děj je zasazen do 30. let minulého století. Ve hře prozkoumáváte různé hrobky a provádíte tahové souboje. Obě dvě hry si můžete stáhnout naprosto zdarma, a to v rámci Epic Store.

Escapists 2:

Pathway:

AMD (ne)odkládá procesory Zen3

V dnešních odpoledních hodinách se internetem prohnala zpráva o tom, že má společnost AMD, která momentálně válcuje Intel na všech polích, odložit příchod procesorů s architekturou Zen3, a to konkrétně až na rok 2021. O této zprávě informoval taiwanský DigiTimes. Jak se však později ukázalo, tak je tato informace naprosto mylná. Do těchto zpráv se vložila samotná společnost AMD a oznámila, že se žádný odklad rozhodně nekoná. Počítačoví nadšenci tedy mohou i nadále počítat s tím, že budou procesory od AMD s architekturou Zen3 představeny letos v září. AMD v minulosti také vyvrátila zvěsti o tom, že budou procesory s architekturou Zen3 stavěné 5nm výrobním procesem. Ten i nadále prozatím zůstane 7nm.

Zdroj: 1 – novinky.cz; 2, 4 – wccftech.com; 3 – epicgames.com

.