Zavřít reklamu

Apple se v iOS 15 a dalších nejnovějších operačních systémech rozhodl zaměřit převážně na zvýšení produktivity uživatele. Dočkali jsme se totiž režimů Soustředění, které kompletně nahradily původní režim Nerušit. V rámci Soustředění si můžete vytvořit několik různých režimů, které je následně možné využívat v různých situacích – například v práci, ve škole, při hraní her anebo při odpočívání doma. V každém tomto režimu si můžete nastavit, kde se vám bude moci dovolat, které aplikace vám budou schopné odeslat oznámení a několik dalších voleb. Svou produktivitu můžete v iOS 15 mimo jiné zvýšit také využitím naplánovaných souhrnů oznámení.

Jak na iPhone aktivovat naplánované souhrny oznámení

Pokud chcete být co možná nejvíce produktivní, tak uděláte nejlépe, když váš iPhone kompletně vypnete. Během dne nám totiž chodí nespočet různých upozornění a notifikací a na většinu z nich reagujeme prakticky okamžitě, a to i když nemusíme. A právě s tímto okamžitým reagováním na notifikace, které vás dokáže pořádně vyvodit z míry, můžete v iOS 15 jednoduše bojovat díky naplánovaným souhrnům oznámení. Pokud si tuto funkci aktivujete, tak vám upozornění z vybraných aplikací (popřípadě klidně ze všech) nebudou chodit v čas doručení, ale v konkrétní čas, který si předem nastavíte. V tento nastavený čas vám pak přijde souhrn všech oznámení, které vám přišly od posledního souhrnu. Postup pro aktivaci je následující:

  • Prvně na vašem iPhonu přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak o kousek níže rozklikněte kolonku s názvem Oznámení.
  • Zde pak v horní části obrazovky klepněte na možnost Naplánovaný souhrn.
  • Tímto se ocitnete na další obrazovce, kde pomocí přepínače aktivujte Naplánovaný souhrn.
  • Následně se vám zobrazí jednoduchý průvodce, ve kterém si váš první naplánovaný souhrn můžete přizpůsobit.
  • Prvně si v průvodce vyberte aplikace, které chcete do souhrnů zahrnout, a poté si vyberte časy, kdy vám budou doručovány.
  • Nakonec stačí, abyste ve spodní části obrazovky klepnuli na Zapnout souhrn oznámení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné si na iPhonu v iOS 15 aktivovat naplánované souhrny oznámení. Jakmile je takto aktivujete, tak se ocitnete v plnohodnotném rozhraní, ve kterém je možné naplánované souhrny spravovat. Konkrétně si budete moci přidat další čas pro doručení souhrnu, kromě toho si níže můžete zobrazit statistiky, ve kterých se dozvíte, kolikrát denně vám z určitých aplikací chodí oznámení a další. Pokud už tedy nechcete nadále být „otroky oznámení“, tak rozhodně naplánované souhrny využijte – z vlastní zkušenosti mohu říci, že se jedná o skvělou funkci, díky které se můžete o mnoho lépe soustředit na práci a vše ostatní.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více