Zavřít reklamu
iWant

Rekapitulace #10, aneb to nejdůležitější z uplynulého týdne

iWant

Máme za sebou první plnohodnotný týden měsíce prosinec a za posledních sedm dní se toho událo poměrně dost. Pojďme se tak v rámci rekapitulace podívat na ty nejdůležitější a nejzajímavější zprávy, které se během uplynulého týdne na Jablíčkáři objevily.

Týden začal vánoční nabídkou společnosti Spotify, která si připravila výhodnou cenu pro všechny, kteří si tuto hudební službu předplatí na celý rok dopředu. Ušetřit se dá více než 400 korun a pokud vás třeba takové Apple Music nebaví, Spotify je jasnou volbou (pro mnoho lidí dokonce tou prioritní).

V další zprávě jsme se dozvěděli, že v Applu nikdy nezamýšleli použití Touch ID pro více uživatelů na jednom zařízení. Tento „bonus“ tak nějak vyplynul z používání. Tyto informace se objevily v kontextu rozhovoru ve kterém bylo potvrzeno, že Face ID nedostane v dohledné době podporu pro autorizaci více uživatelů. Vaši partneři tak budou muset na vašem iPhonu X zadávat kód i nadále.

S novinkou přišel v minulém týdnu také Facebook, který oznámil (a následně začal také v USA testovat) Messenger pro děti. Aplikace bude cílit na všechny ty, kteří ještě nemají (oficiální) věk na to, aby si založili vlastní Facebook účet. Nad veškerou komunikací budou mít 100% kontrolu rodiče, takže by se nemělo stát nic, co by mohlo jejich děcka ohrozit.

iPhone X je v prodeji měsíc a prodává se dobře, to už jsme několikrát četli. Nyní se ovšem ukázalo, jak moc dobře se prodává. Z hlediska posledních několika modelů jde o druhý nejlépe prodávaný iPhone, který takřka dosahuje na úroveň prodejů, které Apple zaznamenal s iPhonem 7. Na telefon za 30 (35) tisíc docela slušný výsledek… Apple si mne ruce.

Čínská společnost Xiaomi, která má oblibu v kopírování cizích úspěšných designů a řešení, nesmí v Evropě prodávat svůj tablet Mi Pad, jelikož se jmenuje a vypadá velmi podobně, jako Apple iPad. Tato myšlenka se nelíbila jak Evropskému úřadu pro duševní vlastnictví, tak Evropskému soudnímu dvoru. Xiaomi tak má smůlu a musí tablet přejmenovat.

Americký Consumer Report konečně zrecenzoval nový iPhone X a výsledek překvapil poměrně mnoho lidí. Jedná se o velmi dobrý telefon, ale pokud i přesto CR doporučuje nákup iPhonu 8/8 Plus. Dva hlavní důvody, proč nová vlajková loď dopadla tak, jak dopadla, se dozvíte v článku níže.

Doplňková klávesnice ai.type ukládala poměrně velké množství dat o uživatelích, kteří jí používali. Na platformě Android to bylo ještě více informací, než v případě iOS. To by nebyl zas až takový problém, jelikož to dnes dělá kde kdo. Nepříjemné je to v situaci, když se databáze, do které se všechny tyto informace ukládají, dostane na internet a je tak dostupná všem.

V minulém týdnu jsme si také užili hned dvě vydání nových verzí operačních systémů. Apple nejprve vydal watchOS 4.2 a v druhé polovině týdne světlo světa spatřila také zbrusu nová verze macOS High Sierra 10.13.2.

Konec týdne se nesl ve znamení bilancování. Apple vydal tradiční každoroční statistiky Best of App Store/iTunes, které si můžete prohlédnout v článku níže. Najdete zde nejpopulárnější hry, aplikace, filmy, hudbu a mnoho dalšího. 

Apple Pay se nás v ČR zatím příliš netýká. Pokud byste se cítili být oproti světu málo pozadu, v minulém týdnu spustil Apple v USA nadstavbu Apple Pay Cash. Současným tempem se jí zde ještě alespoň pět dalších let nedočkáte, na krátkém a pěkném videu se můžete alespoň podívat na to, jak funguje. To by bylo z uplynulého týdne vše.