Zavřít reklamu

Během letošního roku se Apple vytáhl s řadou skutečně zajímavých produktů, kterými dokázal oslnit širokou skupinu jablíčkářů. Čas ale plyne dál a za chvíli tady máme konec roku, což v jablíčkářských kruzích vzbuzuje spoustu otázek. Fanoušci totiž spekulují nad tím, zdali se ještě během tohoto roku dočkáme nějaké zajímavé novinky, případně jaké. V tomto článku si proto poukážeme na možnosti, se kterými by se Apple mohl ještě v závěru roku vytáhnout.

Rok 2021 ve znamení Maců

Než se do toho ale pustíme, pojďme si ještě v rychlosti poukázat na letošní produkty, které se Applu skutečně podařily. První vlnu popularity si gigant dokázal získat již jarním eventem, kdy došlo k odhalení iPadu Pro, který ve své 12,9″ nabízí displej s technologií podsvícení Mini LED. Díky tomu se právě kvalita obrazovky posunuly o několik úrovní výše, což mimo jiné potvrzují i samotní jablíčkáři. Mini LED displeje se totiž po stránce kvality přibližují OLED panelům, aniž by trpěly na jejich typické nedostatky v podobě vypalování pixelů, nižší životnosti či vyšší ceny. 12,9″ iPad Pro však nebyl jediným kandidátem letošního jara. Veřejností byl taktéž velice pozitivně přijat přepracovaný 24″ iMac, u kterého Apple vsadil na čip M1 ze série Apple Silicon, čímž znatelně posunul jeho možnosti vpřed. To pak celé podtrhl i nový design.

Letošní rok je pro Apple obecně významný z hlediska jeho počítačů Mac. To ostatně potvrzuje nedávno představený 14″ a 16″ MacBook Pro s čipy M1 Pro a M1 Max, jehož výkon raketově vystoupal do výšin, o kterých se jablíčkářům ještě nedávno ani nesnilo. Aby toho nebylo málo, tak taktéž znamenitě postupuje i z hlediska displeje, který nyní spoléhá na podsvícení Mini LED a nabízí až 120Hz obnovovací frekvenci. Na druhé straně barikády produktů, jež zase tak znamenitou podporu nedostaly, stojí například Apple Watch Series 7. Ty se totiž absolutně minuly s dřívějšími úniky, podle kterých mělo dojít k celkové změně designu, což se ve finále nepotvrdilo. Svým způsobem bychom mohli zmínit i iPhone 13. Ten sice nabízí dvojnásobné startovní úložiště nebo posouvá kvalitu fotografií a videa vpřed, avšak na rovinu lze říct, že zrovna moc převratných novinek nepřinesl.

Co nás ještě čeká?

Konec roku je pomalu za dveřmi a moc příležitostí pro představení nových produktů už Applu nezbývá. Ve hře je přitom hned několik kandidátů, které by si rozhodně zasloužily další generaci. Mezi tyto potenciální novinky se tak bezesporu řadí Mac mini (poslední generace vyšla 2020), 27″ iMac (naposledy aktualizován v 2020) a AirPods Pro (poslední a jediná generace vyšla 2019 – byť se sice sluchátka nyní dočkaly aktualizace, respektive nového MagSafe pouzdra). O Airu, 27″ iMacu a zmiňovaných sluchátkách ale obecně kolují informace o tom, že se jejich představení dočkáme až v příštím roce.

mac mini m1
Mac mini s čipem M1 byl představen začátkem listopadu 2020

Malé světlo naděje tak máme leda na aktualizovaný Mac mini, který by dle některých zdrojů mohl nabídnout stejné/podobné změny, jaké Apple vtiskl do svých 14″ a 16″ MacBooků Pro. Řeč je v tomto směru samozřejmě o profesionálních čipech Apple Silicon. Jablíčkáři ale tak nějak očekávali, že se tento drobeček představí po boku v říjnu odhalených „Proček“, k čemuž ale bohužel nedošlo. V závěru lze tedy pouze říct, že i příchod nového Macu mini s podstatně větším výkonem je prozatím ve hvězdách. Většina lidí se však přiklání na stranu, že si holt budeme muset počkat až do příštího roku.

.