Zavřít reklamu

Po menší odmlce se do online prostoru opět vrací sociální síť Parler – tentokrát u nového poskytovatele a s příslibem, že snad již nezmizí. Kromě toho dnes kurz Bitcoinu atakoval historickou hranici 50 tisíc dolarů, což se po investici ze strany Muskovy Tesly dalo celkem očekávat. Mezi další zprávy tohoto souhrnu dne patří představení nových bezdrátových herních náhlavních sluchátek od Microsoftu a report o zranitelnostech v aplikaci Telegram.

Parler je zpět online

Počátkem tohoto roku vzala za své sociální síť Parler, kterou mnozí považovali za kontroverzní. Plaforma, která byla považována za jednu z nejvstřícnějších, co se týče svobody projevu, byla letos “vypnuta” poté, co ji začalo různými způsoby bojkotovat hned několik významných technologických společností. Příslušná aplikace také zmizela z iOS App Storu a z Google Play Store. Jedním z posledních hřebíčků do rakve platformy Parler byla zvyšující se četnost příspěvků, které vybízely k násilí a porušování zákonů. Tento týden se ale platforma Parler vrátila, byť ne naplno a zatím ještě ani ne natrvalo. Její provozovatelé totiž uzavřeli dohodu se společností Epik, která se kromě jiného zabývá také hostingem. Parler po svém návratu staví podle slov svých provozovatelů na “udržitelné, nezávislé technologii”, čímž by se měla výrazně snížit pravděpodobnost opětovného odstavení.

Zranitelnosti v aplikaci Telegram

Bezpečnostní experti tento týden uvedli, že v čím dál populárnější komunikační platformě objevili v průběhu jediného šetření celkem třináct různých zranitelností. IT firma s názvem Shileder v této souvislosti potvrdila výskyt zmíněných chyb a zároveň uvedla, že vše bylo oznámeno provozovatelům Telegramu, kteří obratem provedli následnou opravu. K odhalení zmíněných chyb došlo v průběhu kontroly zdrojového kódu nových animovaných samolepek, které se v příslušné aplikaci objevily v roce 2019, přičemž jedna z těchto chyb umožňovala například odesílání škodlivých samolepek ostatním uživatelům Telegramu za účelem získání přístupu k jejich soukromým zprávám, fotografiím a videím. Chyby se objevily v aplikaci Telegram pro zařízení s operačním systémem Android, iOS i macOS. I přesto, že se informace o chybách objevila na veřejnosti teprve tento týden, tak se jedná o relativně starou záležitost a k opravě zmíněných chyb došlo již v rámci zářijových a říjnových aktualizací v průběhu loňského roku. Pokud tedy máte na svém zařízení nainstalovanou nejnovější verzi aplikace Telegram, jste v bezpečí.

Cena Bitcoinu vylétla nad hranici 50 tisíc dolarů

Cena kryptoměny Bitcoin v průběhu dnešního dne historicky poprvé překonala hranici 50 tisíc dolarů. Došlo k tomu pouhé dva měsíce poté, co se této nejznámější kryptoměně podařilo překonat hranici kurzu 20 tisíc dolarů. Pro Bitcoin to znamená nezvykle prudký růst, ten ale nejen odborníci začali předpovídat poté, co se společnost Tesla Elona Muska rozhodla do Bitcoinu investovat 1,5 miliardy dolarů. Prudký růst ceny Bitcoinu – ale také jiných kryptoměn – bude podle expertů ještě nějakou dobu pokračovat. Po jistých počátečních rozpacích a částečném nezájmu začínají o kryptoměny projevovat čím dál větší zájem nejrůznější významné společnosti, banky a další podobné instituce.

Bezdrátová sluchátka Xbox

Pokud jste odolali nákupu náhlavních bezdrátových sluchátek AirPods Max, možná vás zaujme novinka od Microsoftu, která by měla spatřit světlo světa 16. března tohoto roku. Jedná se o bezdrátová sluchátka, určená primárně pro herní konzole Xbox Series X a Xbox Series S, která slibují vynikající zážitek na poli poslechu i řeči. Cílovou skupinou pro tato sluchátka jsou tedy primárně hráči. Sluchátka podle vyjádření společnosti Microsoft prošla řadou náročných testů, jejichž cílem bylo zjistit, jak si poradí se zvukem v různých typech interiérů – od ložnice, přes obývák až po speciální herní místnost. Sluchátka nabídnou podporu Windows Sonic, Dolby Atmos a DTS Headphone: X, mikrofon nabídne funkci odflitrování okolního hluku, možnost automatického ztlumení a další zajímavé funkce. Baterie by sluchátkům měla zajistit provoz na dobu patnácti hodin po třech hodinách nabíjení, a sluchátka budou navržena tak, aby vyhovovala nárokům dlouhodobého nošení. Sluchátka lze u vybraných prodejců předobjednat již nyní, jejich prodej bude spuštěn 16. března.

.