Zavřít reklamu

Ve světě se i nadále neřeší prakticky nic jiného, než smrt George Floyda a nám v redakci připadá, že se zapomíná na jakékoliv jiné informace a zprávy. Někteří lidé už ale celou tuto „kauzu“ jednoduše přestali vnímat, a to proto, že se z veřejných protestů stálo spíše skupinové rabování, ve kterém vyhrává ten, kdo si z obchodů odnese dražší produkt. V dnešním souhrnu tedy nenajdete žádné informace o nepokojích, které se v USA dějí. Namísto toho se podíváme na to, jak by se TikTok mohl proměnit ve vzdělávací aplikaci. Kromě toho věnujeme pozornost také seriálu See z  TV+ a nakonec se podíváme na nový hybrid od Fordu.

TikTok se může v budoucnu proměnit ve vzdělávací aplikaci

To, že TikTok patří mezi jednu z nejstahovanějších aplikací na světě, asi není třeba připomínat. Zprvu byla TikTok aplikace, ve které uživatelé „zpívali“ písničky způsobem lip-sync, anebo třeba tančili do rytmu určité hudby. Kromě svých věrných zastánců má TikTok samozřejmě také nespočet odpůrců, kterým se ježí chlupy na těle ihned, jakmile název aplikace slyší. Osobně jsem si TikTok nikdy nestáhnul a rozhodně to ani nemám v plánu. Co se mi tak ale donáší, tak už TikTok není to, co býval. Původní obsah, tedy různé zpívání, tancování, apod. v aplikaci samozřejmě zůstává, někteří tvůrci se však snaží své sledující nějakým způsobem obohatit o nové informace či různé tipy a triky. Za tuto „změnu“ může především pandemie koronaviru, kdy lidé jednak na TikToku začali více sledovat videa, a jednak se snažili najít originální tvorbu. V rámci aplikace TikTok tak najdete klidně obsah zaměřený na sport, hraní, vaření, či třeba na módu.

tiktok
Zdroj: tiktok.com

Kromě toho se v rámci TikToku začaly hojně využívat živé přenosy, díky kterým mohou uživatelé společně komunikovat v živém čase. Nejen tyto živé přenosy by mohly v budoucnu TikTok přetvořit na platformu s úplně odlišným obsahem. Uživatele jednoduše po chvilce začne opakující se obsah nudit a začnou hledat něco nového. Často se uchytí například tzv. DIY kanály, otázky a odpovědi na různá témata, či sdílení různých tipů a triků při určitých činnostech – například při vaření. Pokud se uživatelé tímto způsobem „překonvertují“ a začnou na TikToku sledovat tento obsah, tak se mohou něco přiučit či něco zajímavého zjistit – což je rozhodně lepší, než sledování a natáčení tanečků. Zároveň tito uživatelé stráví v aplikaci o mnoho více času, což vygeneruje TikToku větší zisky. Dá se tak říct, že v budoucnu by se TikTok klidně mohl stát určitou vzdělávací platformou, kterou by nepoužívaly jen děti (či teenageři). Opět je však nutné zmínit, že taneční a lip-sync videa z TikToku nejspíše nikdy nezmizí, možná by tedy bylo fajn aplikaci v budoucnu nějakým způsobem rozdělit i pro normální a starší lidi.

Nevidomý člověk, který pomáhá při natáčení See

Pokud jste sledovali či sledujete obsah z Apple TV+, tak vám jednoduše nemohl uniknout titul See, v hlavní roli s Jasonem Mamoou. V rámci tohoto seriálu se mezi lidstvo dostal virus, který zahubil skoro celou populaci. Ta část populace, která přežila, zůstala slepá. Jednoho dne však dojde ke zvratu a narodí se děti, které vidět dokáží. V rámci seriálu See se kromě mluvy používá k dorozumívání hmat – například stisknutí ruky. Jedno stisknutí znamená například „jak se máš?“, dvě po sobě zase „dávejte si pozor“ a tři „dostaňme se odsud pryč“. Hrát nevidomého rozhodně není jen tak – Apple si proto najal speciálního člena štábu, který kontroluje, že se herci doopravdy chovají tak jako kdyby byli slepí. Člověk, který nevidomost herců kontroluje, se jmenuje Joe Strechay – konkrétně se nachází na pozici konzultanta nevidomosti. Strechay má momentálně 41 let a od svých 19 let je nevidomý – pro svou pozici se tedy perfektně hodí. Právě díky němu vypadají všechny díly See tak perfektně a věrohodně.

Nový Ford Escape Plug-In Hybrid

Ve světe elektromobilů se v poslední době nemluví o ničem jiném, než o Tesle. Ano, Tesla je samozřejmě v určitých věcech zajímavá a pokroková, navíc k tomu ji vede vizionář Elon Musk. To ale neznamená, že je Tesla jedinou automobilkou, která vyrábí elektromobily. Do elektromobilismu se postupně namáčejí i ostatní světové automobilky. I přesto, že se to mnoho zastáncům pořádných benzínových motorů nelíbí, tak se bohužel pokroku nevyhneme. Jednou z těchto společností, která se začíná v elektromobilech namáčet, je také Ford. Ten dnes představil nový Ford Escape 2020 s označením Plug-In Hybrid. Ten dokáže na jedno nabití baterií ujet až 60 kilometrů, což je v porovnání například s plug-in Toyotou RAV4 o několik kilometrů více. Cenovka tohoto modelu by měla startovat někde okolo 40 tisíc dolarů (cca 1 milion korun). Nový Escape si můžete prohlédnout v galerii níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více