Zavřít reklamu

Máme za sebou druhý týden letošního roku a jak se ukázalo, rozhodně nepatřil mezi ty nudné. Ve světě Applu se teď nejvíce řeší aféra se zpomalováním iPhonů, která s sebou nese jak kontroverzní výměnu baterie, tak i dva incidenty v Apple obchodech, které se při vyměňování baterie tento týden udály. Mimo to se však objevilo i několik dalších zajímavostí, které si dnes připomeneme. Rekapitulace je tady.

jablickar-logo-black

Týden jsme zahájili poněkud nelichotivou zprávou o tom, že se Applu pod Timem Cookem nedaří dostávat nově představené produkty včas na trh. V některých případech je doba od představení po zahájení prodeje opravdu extrémně dlouhá – například v případě reproduktoru HomePod, který Apple představil minulý rok v červnu a stále se neprodává…

Z počátku minulého týdne se také objevil první sumář nejnovější kauzy týkající se snižování výkonu iPhonů. Kvůli tomuto kroku na Apple míří již téměř třicítka žalob po celém světě. Nejvíce jich je logicky v USA, objevily se však také v Izreali a ve Francii, kde se tím zabývají i státní úřady.

Z počátku týdne jsme se dočkali také nových live verzí operačních systémů macOS a iOS. Apple v novinkách reaguje především na nově objevené chyby v zabezpečení procesorů Intel a starších procesorů založených na architektuře ARM.

V průběhu týdne jsme objevily velice užitečný web, na kterém najdete všechny aplikace v App Store, které nějakým způsobem podporují tzv. Dark Mode, tedy tmavý režim uživatelského rozhraní. Ten je vhodný jak pro majitele iPhonu X, tak i pro ostatní, kterým světlé uživatelské rozhraní některých aplikací vadí.

Jak již bylo zmíněno v perexu, tento týden se staly dvě nehody v Apple obchodech. V obou případech šlo o vzplanutí, resp. explozi baterie, která byla servisním technikem vyměňována. První incident se odehrál v Curychu a o dva dny později ve Valencii. Ve Švýcarsku došlo ke zranění technika, druhý incident se obešel bez zranění.

V polovině týdne jsme se zamysleli nad tím, jak by mohl vypadat nový iPhone SE, co bychom na něm rádi viděli a zdali má tak velký potenciál jako jeho předchůdce.

Ve čtvrtek jsme psali o dalším důkazu o tom, že ani Face ID není neomylné. Objevil se další případ, kdy se podařilo odemknout telefon někomu, kdo pro to nebyl v systému autorizovaný.

Na konci týdne se objevila také poměrně negativní zpráva pro majitele iPhonu 6 Plus. Pokud jste plánovali využít zvýhodněné akce na výměnu baterie, máte smůlu. Baterií do iPhonu 6 Plus je nedostatek a Apple si jich musí nechat dostatek vyrobit, až poté může akci zahájit. Zvýhodněná pozáruční výměna baterie tak v případě iPhonu 6 Plus začíná až na přelomu března a dubna.

V americké mutaci App Store se v průběhu týdne objevila nová filtrovací funkce, která uživatelům zobrazuje aplikace využívající předplatné jako platební model. Nově je také možné zobrazit aplikace, které nabízí nějakou zkušební periodu zdarma. V naší verzi App Store tato novinka stále není, měla by to být jen otázka času, než se tam objeví.

Poslední zpráva letošního týdne byla spíše takovou zajímavostí. Scénárista posledního dílu Star Wars se pochlubil několika historkami z natáčení, kde hrál hlavní roli stařičký MacBook Air.

.