Zavřít reklamu

Za celou redakci serveru Jablíčkář bychom chtěli našim čtenářům popřát veselého (a bezpečného) Silvestra a to nejlepší do nového roku! V uplynulém roce se toho událo opravdu mnoho, ať už vzhledem k novinkám ze světa Applu, tak ke změnám na tomto webu. Společně doufáme, že bude příští rok zase o něco lepší, než byl ten uplynulý a to samé přejeme i vám.

Leden a únor

Než letošní rok uzavřeme, pojďme si připomenout, co společnost Apple letos uvedla na trh. Rok 2017 byl na nové produkty poměrně bohatý, i když mohlo být ještě o něco lépe, pokud by nenastaly různé odklady. V lednu se toho příliš mnoho nestalo, tedy kromě vydání aktualizace iOS 10.2.1, které se v té době zdálo poněkud bezvýznamné. Až nyní se zjistilo, že právě od této verze začal Apple zpomalovat starší iPhony a vznikla tak obrovská kauza, která se ke konci letošního roku objevila a jen tak nezmizí… Únor byl také poněkud bezvýznamný, došlo jen na opožděné zahájení prodeje sluchátek Beats X, které disponovaly čipem W1.

Březen

Vše podstatné začalo pro společnost Apple až v březnu. V tomto měsíci se totiž uskutečnila první letošní konference, na které Apple představil spoustu novinek. Kromě Product RED verze iPhonu 7 a 7 Plus jsme se dočkali také navýšení základních pamětí u iPhonu S a iPadu Mini 4, nových barevných variant obalů a krytů pro iPhony, společně s novými náramky pro Apple Watch. Zdaleka největší novinkou však bylo představení „nového“ 9,7″ iPadu, který nahradil dosluhující druhou generaci iPadu Air. V průběhu března dorazil také nový iOS 10.3, který přinesl mnoho důležitých novinek.

Duben a květen

Po velkém představení se Apple opět na chvíli umlčel a následující dva měsíce se toho příliš mnoho neudálo. Duben byl letos zcela hluchý a v květnu se objevilo několik doplňujících aktualizací pro nový iOS 10.3 a ostatní systémy. Probíhal typický klid před bouří, kterou měla být červnová konference WWDC.

Červen

Ta se nakonec ukázala jako jedna z nejnabitějších v její historii. Kromě nového softwaru, na který je WWDC primárně zaměřena, se objevilo také několik produktových novinek. Apple zde poprvé představil inteligentní reproduktor HomePod (o něm ještě dále), stejně jako se objevily první zmínky o iMacu Pro. Svého odhalení se zde dočkal zcela nový 10,5″ iPad Pro (na kterém se demonstrovaly možnosti iOS 11) a hardwarový update dostal i 12,9″ iPad Pro. Do MacBooků Pro a iMaců se dostaly nové procesory od Intelu, patřící do rodiny Kaby Lake, klasické iMacy získaly také zmodernizovanou konektivitu a o něco lepší displeje. Stařičký MacBook Air se dočkal malého upgradu ve formě rozšíření základní velikosti RAM. Samozřejmostí bylo detailní představení macOS High Sierra a iOS 11.

Červenec a srpen

Následující dva měsíce se opět nesly ve znamení doplňkových softwarových aktualizací a vydávání méně důležitých produktů, jako byly například nové barevné varianty sluchátek Beats Solo 3. Celé období prázdnin se vyznačovalo až extrémním množstvím různých spekulací a úniků, které směřovaly k podzimní keynote a představení nových iPhonů…

Září

To se klasicky odehrálo v září a letos poprvé na místě k tomuto účelu vybudovanému. Letošní zářijová keynote byla první akci, která se odehrála ve Steve Jobs Theatre, uvnitř Apple Parku. A bylo se na co dívat. Apple zde představil nové Apple Watch Series 3 s LTE konektivitou, Apple TV 4K s podporou 4K rozlišení a HDR, tři nové iPhony – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X a v neposlední řadě společnost vydala také dlouho očekávané systémy iOS 11, macOS High Sierra a další nové verze pro ostatní produkty. Nové produkty byly doprovázeny také obrovským množstvím nového příslušenství a doplňků. Ve finále došlo i na hudební nadšence, pro které Apple vydal nová sluchátka Beats Studio 3.

Říjen

Říjen se opět nesl ve znamení doplňujících aktualizací pro nově vydaný software a hardware. V průběhu října jsme se dočkali hned několika aktualizací iOS, které vyústily až ve vydání iOS 11.1. Společně s touto aktualizací dorazily také nové verze watchOS 4.1 a macOS High Sierra 10.13.1.

Listopad

V listopadu se začal prodávat iPhone X, což značilo asi nejzajímavější moment celého měsíce. Nová vlajková loď byla v podstatě okamžitě vyprodaná a během prvního dne se vytvořily čekací lhůty více než měsíc dlouhé. Jak již dnes víme, dostupnost se rapidně zlepšovala a na zákazníky se tak dostalo dříve, než mohli původně očekávat. Ke konci měsíce byly zprávy o dostupnosti o poznání pozitivnější.

Prosinec

Prosinec bývá obvykle poněkud klidným měsícem, letos je to však zcela opačně. Nejprve Apple přišel s aktualizací iOS 11.2, následně zahájil prodej nového iMacu Pro. Dočkat jsme se měli také reproduktoru HomePod, který se však dočkal odkladu a podle posledních informací by to měl být první produkt, který Apple začne prodávat v příštím roce.

Děkujeme!

Letošní rok byl tedy velmi nabitý, co se týče nových produktů, ale také nějakých těch kontroverzí. Příští rok by však neměl být jiný, neboť už nyní víme, na co se můžeme těšit. Kromě obvyklých aktualizací ve formě nových iPhonů a iPadů by měl dorazit také zcela nový Mac Pro, HomePod, ale také bezdrátový nabíjecí set AirPower a mnoho dalšího. Ještě jednou vám tedy děkujeme za přízeň, kterou jste nám v letošním roce věnovali a přejeme vám jen to nejlepší do roku následujícího!

.